Connect with us

Reklama

Katalóg vs. architekt. Čo je výhodnejšie?

Published

on

Na slovenskom trhu nájdeme množstvo firiem ktoré ponúkajú katalógové projekty rodinných domov od najmenších po veľkopriestorové vily. Investorovi buď úplne vyhovuje konkrétny typ domu, zlákala ho pekná vizualizácia, dispozícia alebo sa mu jednoducho hodí na pozemok. Druhá možnosť je, že chce svoj vlastný špecifický dom. Dom, ktorý sa neopakuje a je jedinečný. Dom, ktorý je navrhnutý priamo podľa jeho predstáv s ohľadom na pozemok a na okolité aspekty. Katalógový dom alebo dom od architekta? Je to dôležité rozhodnutie, treba si vybrať cestu, ktorá investorovi bude viac vyhovovať. Možno vám pri rozhodovaní pomôžu aj nasledujúce riadky.

[singlepic id=12095 w=320 h=240 float=left]Bežný investor, ktorý sa prvý krát rozhodol stavať rodinný dom, nemá skúsenosti s výberom vhodného domu. Nie každý katalógový dom môžete osadiť na svoj pozemok. Sú tu isté hranice, obmedzenia a veľmi dôležitá je orientácia na svetové strany. V tejto oblasti je katalógový projekt v nevýhode s individuálnym projektom od architekta. Architekt pri individuálnom projekte pristupuje k návrhu osobitne. Dom navrhuje do konkrétnej oblasti, s určenou orientáciou a hlavne podľa očakávaní investora.

Samozrejme, výrazný rozdiel medzi katalógovým a individuálnym projektom je cena. Zatiaľ čo katalógový je lacný, pretože sa predal x-krát , individuálny je citeľne drahší. [singlepic id=12097 w=320 h=240 float=right]Avšak, väčšina investorov si stavia dom pre seba, pre svoju rodinu a chce v ňom bývať celý život. Oplatí sa na začiatku šetriť? Šetriť na niečom kde budeme žiť? Čo budujeme pre seba? Na dome, v ktorom sa chceme cítiť príjemne i po 20-tich rokoch? Každý si musí zvážiť pre a proti, aby si za pár rokov nevyčítal, že predsa sa to dalo aj inak.

Určitou prijateľnou alternatívou je výber najvhodnejšieho katalógového projektu s menšími zmenami. „Často sa stretávame s požiadavkou rozšíriť rodinný dom o meter, dva. Samozrejme je to nepatrná zmena v dispozícií, avšak zásadná zmena v statike, zdravotechnike, vykurovaní. Pri kúpe katalógového projektu so zmenou tak veľkého rozsahu sa cena za projekčné práce často vyšplhá nad cenu za individuálny projekt“ hovorí Ing.arch. Juraj Chnupa z architektonického ateliéru Archgroup.

Preto je dôležité správne sa rozhodnúť. Najlepšie poradiť sa s architektom, vypočuť si jednu i druhú stranu. Je to čas, ktorý môžete obetovať pre vytvorenie lepšieho bývania.

Fakty o projektoch a cenové porovnanie:

[singlepic id=12099 w=500 h=350 float=center]

[singlepic id=12100 w=500 h=350 float=center]

[nggallery id=627]

Autor: pr Vizualzácie: Archgroup

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články