Connect with us

Reklama

Jozef Malík: Spoločne nájdime riešenia

Published

on

Vážení spoluobčania, som nezávislým kandidátom na poslanca zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja vo voľbách do vyšších územných celkov, ktoré sa uskutočnia 9. novembra. V zastupiteľstve sa chcem zamerať na tri hlavné oblasti, od ktorých sa odvíja celkové fungovanie samosprávy:

[singlepic id=48477 w=400 h=300 float=right]Väčšia transparentnosť

Podporujem a uvítam väčšiu účasť verejnosti na rozhodovaní, ľahší prístup k informáciám, efektívnejšie verejné obstarávania, obmedzenie konfliktov záujmov, zverejňovanie návrhov rozpočtov, prehľadnejšie prevody majetkov a uvádzanie pomerov v samosprávnych podnikoch, organizáciách, ale aj plánovaných investíciách v regióne. Po poslednom prieskume Trnavský samosprávny kraj skončil na predposlednom mieste v transparentnosti.

Zlepšením transparentnosti sa zminimalizuje možnosť korupcie, negatívnych vplyvov na riadenie, rozhodovanie a tým sa celkovo zlepší kredit nášho kraja.

Lepšia informovanosť

Napriek tomu, že máme za sebou už tri obdobia pôsobnosti VÚC, predstavitelia kraja si stále nezvykli dostatočne informovať občanov o hospodárení a dianí v samosprávnom kraji. Je potrebné intenzívnejšie a najmä dostatočne vopred využiť všetky dostupné spôsoby komunikácie na oznámenie návrhov riešení.

Mojim cieľom je zlepšiť komunikáciou medzi samosprávou, občanmi a naopak. Informovanosť verejnosti zvýši záujem obyvateľov o dianie v našom regióne a dosiahne sa väčšia dôvera pri rozhodovaní.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5I4diIg5Sjo[/youtube]

Efektívne hospodárenie

Trnavský samosprávny kraj je najzadĺženejší kraj na Slovensku. Verejné financie musia byť bezpodmienečne využívané správne a prerozdeľované podľa priorít, ktoré si samospráva musí vytýčiť na začiatku každého volebného obdobia.

Efektívnym hospodárením a systémovými riešeniami dosiahneme, aby aj v našom regióne bola budovaná kvalitná infraštruktúra (rekonštrukcie komunikácií, výstavba nových cyklotrás), rozvíjaný cestovný ruch, ponúkané kvalitné vzdelanie a poskytovanie sociálnej starostlivosti.

Kto som a aká je moja filozofia?

Považujem sa za „aktívneho občana“, snažím sa intenzívne zapájať do diania okolo seba, verejne komunikujem s občanmi a prezentujem svoj názor prostredníctvom svojich blogov, či predkladaním návrhov na pôde mestského zastupiteľstva v Piešťanoch. Mojim cieľom je nielen poukazovať na nedostatky ovplyvňujúce život v Piešťanoch a jeho okolí, ale hlavne ich pomáhať riešiť.

Aj z toho dôvodu sa angažujem v treťom sektore, kde som predsedom OZ Pro Civitate, čo v latinčine znamená pre mesto. Práve tretí sektor môže byť pre samosprávu riešením viacerých problémov.

Za posledné roky sa môjmu tímu podarilo zrealizovať viacero väčších alebo menších projektov. Mojim cieľom je naďalej pokračovať v týchto aktivitách, pretože pociťujem potrebu vyvíjať iniciatívu a robiť maximum preto, aby sa prostredie, v ktorom žijeme, postupne pretváralo na miesto, na ktoré budeme právom všetci hrdí. Keď sa  viacerí spojíme pre dobrú vec, výsledok je hneď viditeľný.

Jozef Malík, kandidát na poslanca Trnavského samosprávneho kraja

Viac sa dozviete na www.jozefmalik.sk.

 

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články