Spoločnosť Plantex zverejnila na svojom facebookovom profile informáciu o plánovanom samozbere jahôd na utorok 13. novembra. Vyvolalo to lavínu záujmu, keď mal príspevok desaťtisíce čitateľov a takmer dve tisícky zdieľaní. Vďaka teplému počasiu dozreli jahody zhruba v objeme dvoch, troch ton. Predpokladá sa preto, že samozber bude trvať len niekoľko hodín a nie každému záujemcovi sa ujde.

„Jahody sú v tomto období naozaj len zázrak prírody a vyšších teplôt, počas mesiaca október a november, preto je aj ich úroda limitovaná. Chuť stálorodiacich jahôd je primeraná jesennému obdobiu. Sychravejšie počasie a menej slnka ich predurčuje na rýchlu priamu konzumáciu, pretože sú náchylnejšie na hnilobu. Predpokladáme, že samozber bude trvať len niekoľko hodín,“ vysvetľuje Marián Varga zo spoločnosti Plantex.

Štandarne v sezóne dozrieva na poliach spoločnosti o výmere 13 ha 200 až 300 ton jahôd. Ich aktuálne množstvo je teda len zlomkom toho, čo je k dispozícii v jarných mesiacoch a na začiatku leta. Záujem kuriózne jahody je veľký a nemožno teda očakávať, že sa všetkým ujde.

Začiatok samozberu – 13.11. 2018, utorok o 9.00hod. – do vyzbierania
Cena za 1kg jahôd – 2,50 €
Miesto samozberu – jahodovisko v Borovciach 

Info: https://www.plantex.sk/samozber/jahody

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972