Nestihli ste ešte nazbierať jahody? Niektoré jahodoviská už končia, avšak na plantážach firmy Plantex v Borovciach a Bučanoch je stále čo zberať. Jahody stále dozrievajú a sú priam ukážkové. Neváhajte si ich prísť nazbierať za výbornú cenu 1,6 eura za kilogram. Plantáže sú cez víkend otvorené v sobotu a potom sa v zbere pokračuje v pondelok.

IMG_2141_resizeTo, že jahody v Plantexe môžete zbierať dlhšie než inde, je vďaka výsadbe viacerých odrôd a ich správnej kombinácii. Plody tak dozrievajú postupne a vždy máte istotu, že bude čo zberať. Samozrejme, že ak príde nečakané množstvo ľudí, môže sa občas stať, že je potrebné niektorú plantáž zavrieť skôr, to však aktuálne nehrozí. Informácie o otvorení jahodovísk sú vždy vopred zverejnené na webovej stránke spoločnosti.

Plantáže v Borovciach, len 10 km od Piešťan a pri ceste I tr. č. 61 za obcou Bučany smerom do Trnavy budú otvorené v sobotu od 7:00 do 15:00 h, v nedeľu bude Zatvorené a v pondelok môžete zbierať na oboch už od 7:00  do 19:00 h .

IMG_2216_resize

Postup pri samozbere:

1. Náš personál vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby vám vážime preto, aby sme vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

IMG_1999_resize

2. Pridelíme vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody, ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu.

3. Nazbierané jahody prinesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte :-).

4. V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie alebo využiť poukážky na zľavu.

IMG_1693_resize IMG_1987_resize IMG_2174_resize

PR

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972