Folklórna spevácka skupina Povoja Piešťany hľadá šikovného harmonikára/harmonikárku a nové speváčky. Ak máte chuť zachovávať slovenské tradície a prežívať spoločné chvíle s ľuďmi rovnako nadšenými pre folklór, neváhajte.

Folklórna spevácka skupina Povoja funguje už 28 rokov. Pravidelne sa zúčastňuje vystúpení po Slovensku a spríjemňuje život aj obyvateľom Piešťan. Pri príležitosti 25. výročia vzniku v roku 2016 vydala CD s vianočnými koledami. Bol to v poradí o druhý album tohto kolektívu žien, prvý nahrávali k svojmu desiatemu výročiu. Názov súboru pochádza z jednej zo slovenských ľudových piesní – Povoja, Povoja, zelená Povoja. Každá členka skupiny má svoj vlastný kroj, pochádzajúci z Piešťan alebo blízkeho okolia. Viac o skupine sa dočítate v článku Povoja vydáva nové CD-čko, uvítala by aj „omladinu“.

„Radi vás uvítame v Dennom centre Svornosť na Vážskej ul., každý utorok o 18.00 hod. Ide o záujmovú činnosť, bez nároku na honorár, ale s každoročnou účasťou na letnom folklórnom festivale a na rôznych vystúpeniach. Bližšie informácie na povoja@gmail.com, príp. 0903 233 788,“ pozývajú súčasné členky.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972