Connect with us

Novinky

Florbalový Páv Piešťany s novou koncepciou – aj vaše dieťa ju môže využiť

Published

on

Počas štyroch ligových ročníkov sme dlhodobo spolupracovali s Centrom voľného času Ahoj Piešťany. Dôvodom na zlúčenie v roku 2013 bol fakt, že sme nemali trénera, ktorý by sa deťom profesionálne venoval. Pred niekoľkými mesiacmi sme angažovali trénera, ktorý sa osvedčil. Stal sa ním Michal Srnec – hokejový a kondičný tréner, bývalý reprezentant Slovenska… A tak nastal čas na absolútne novú koncepciu rozvoja florbalu v Piešťanoch. Pripravovali sme sa niekoľko mesiacov a som presvedčený, že prinesie pozitívnu budúcnosť množstvu športu chtivých detí.

Poďme si predstaviť jednotlivé zmeny platné od 1.júla 2017.

 1, Nespolupracujeme s Centrom voľného času Ahoj Piešťany

Ak chceme profesionalizovať tréningovú činnosť mládeže od ranného veku až k juniorom, je nutné angažovať skutočne skúsený tím ľudí, ktorí pôjdu za svojim cieľom – vychovávať nových, technicky a kondične zdatných florbalistov. Naše zázemie pre mládež tvorí investícia viac ako 12 tisíc eur vo forme materiálového zabezpečenia pre deti a mládež.

 2, Ligové súťaže 2017/18

Všetci hráči od prípravky až po mužov sú registrovaní v Slovenskom florbalovom zväze pod hlavičkou klubu FBC Páv Piešťany a prihlásenie jednotlivých kategórii do ligových súťaží podmieňujeme tréningovým procesom v klube podľa novej koncepcie.

 3, Mužská sezóna 2017/18

Muži si vyžadujú veľkú finančnú a časovú náročnosť. Našou prioritou vedenia klubu je jednoznačne mládež. Muži sú tak v sezóne 2017/18 naďalej otázny. Trénovať však zostane maximálne 10 hráčov v Diplomat aréne spoločne s dorastencami.

 4, Služby

Jednotné dresy pre všetky kategórie. Natáčanie domácich zápasov a ich následná video analýza s trénerom. Asistent trénera počas zápasu počíta live štatistiky ako napríklad +/-, počet striel a pod. každej formácií. Koncepcia pomenúva aj služby naviac, ktoré ste doteraz nepoznali v žiadnom inom klube. Stručne povedané, dostanete všetko za jednu cenu.

 5, Haly

Tréningový proces bude nastavený tak, aby počas celého roka boli dni, časy spoločne s miestom rovnaké. Jednotlivé kategórie detí budú mať od 2 do 4 tréningov do týždňa. Tí najmenší až po starších žiakov budú trénovať na 4.ZŠ Holubyho. Dorast spoločne s mužmi ostávajú na Diplomat aréne. Všetky domáce zápasy každej kategórie by však mali prebiehať v Diplomat aréne.

 6, Rodičovské združenie

Od sezóny 2017/18 organizujeme dobrovoľné rodičovské združenia na pravidelnej báze s rôznymi hodnoteniami, témami, spätnou väzbou od rodičov, podujatiami pre deti a rodičov a mnohé ďalšie aktivity. Prvé rodičovské združenie je naplánované na 24.augusta 2017 o 18.00 h v jedálni 4.ZŠ Holubyho.

Viac informácií o zmenách a doplňujúce informácie sme pripravení prezentovať na najbližšom rodičovskom združení.

PS: Ak máte v rodine športu chtivé dieťa, ktoré by chcelo navštevovať športovú triedu s extra vyučovaním cudzích jazykov, neváhajte sa prihlásiť na tel. č. 0904 127 030 (tréner Michal Srnec) alebo na mail: info@pavpiestany.com.

Veríme, že sme Vás oslovili

Tešíme sa na Vás!

FBC Páv Piešťany

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články