Farmárske trhy zavítajú do Piešťan opäť už v sobotu 1. júla, pri obchodnom dome Prior si budete môcť nakúpiť množstvo kvalitných domácich výrobkov najrôznejšieho druhu i špecialít z dovozu. Postupne budeme predstavovať jednotlivých predajcov, ktorých nájdete na trhoch. Jedným z tých, ktorých produkty si budete môcť v prvý júlový deň zakúpiť, je i spoločnosť Agroreal zaoberajúca sa výrobou zabíjačkových dobrôt. Trojica kamarátov ju založila v roku 1992 v obci Kajal.

Tak ako to bývalo v dedinách na juhu zvykom, doma sa vždy chovalo nejaké to prasiatko, ktoré sa pred Vianocami pretvorilo na klobásky, slaninku a veľa iných dobrôt. Ľudia si pri zabíjačke pomáhali, sused prišiel vždy rád pomôcť aj s deťmi vedľa do dvora. Tak sa aj mladí naučili tradícii, receptom, tie sa dedili.

V dedine Kajal vedľa Šafárikova sa tiež žilo takto. A tak sa nejako stalo, že traja kamaráti z detstva Šaňo, Jano a Laco (z toho dvaja inžinieri) verní tradícii, založili spoločnosť Agroreal a začali v roku 1992 chovať mangalice a iné prasiatka vo voľnom výbehu na farme, ktorá sa volá Gazdovský dvor. Ich výrobky sú známe a vyhľadávané po celom okolí, všetko sa robí ručne, a tak ako za ich mladosti. To je ich cieľ a krédo.

Keď v roku 2013 vznikli Farmárske trhy, bola to ďalšia príležitosť ako sa prezentovať aj ďalej. Kúpili pojazdnú predajňu a rozšírili tak svoju pôsobnosť všade tam, kde sa trhy poriadajú. O tom, že sa im darí svedčia rady kupujúcich na trhoch. Je fakt, že domáce je domáce, je to úplne iná liga, ako to čo ponúkajú supermarkety. A keďže Gazdovský dvor má svoje ďalšie možnosti, v blízkej budúcnosti začnú aj s chovom hydiny, pribudnú kuriatka, kačičky, aj husičky, domáce vajíčka a ďalšie špeciality. Už sa kope rybníček, aby sa hydina cítila ako doma. Lebo, keď niečo robiť, tak ako kedysi, žiadny klietkový chov tu nebude. Farmárske trhy budú zase bohatšie o nový tovar a prilákajú ľudí, ktorí si vážia kvalitu. Gazdovský dvor a podobní ľudia, ktorí robia svoju „robotu“ s láskou, odborne a poctivo sú zárukou, že zákazníci sú a budú spokojní naďalej.

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972