Farmári prinesú čerstvú zeleninu, koláče i slaninu

Farmári prinesú čerstvú zeleninu, koláče i slaninu

8. apríla 2019 Off Od PNky.sk

Vo štvrtok 11. apríla sa uvidíme!!! A to pred Priorom, kde budú opäť Farmárske trhy. Počasie má byť dobré, nálada tiež a tovaru haldy. Naši farmári sa už tešia, účasť prisľúbili všetci.

Piešťany majú radi. Bude už aj čerstvá jarná zeleninka, ale aj výborné koláčiky z Banskej Bystrice ( áno, až odtiaľ chodí pani Štrbová). Prídu dvaja mäsiari, syry zo Zázrivej, kváskový chlebík z Jahodnej, ale aj moravské koláče z Frenštátu. Kúpiť si budete môcť aj  sadenice do záhrady, korenie od výmyslu sveta, čaje z našich bylín a mnoho iného. Ako vždy bude z čoho vyberať.


A keďže nie sme žiadna bezmenná sieť, naše potraviny majú meno, stretnete tu konkrétneho človeka, ktorý ich vyrobil s láskou pre vás. A tým sú naše trhy iné a originálne, dokonca sa s nimi nemusia zaoberať ani v Bruseli a rušiť nejakú daň. I keď všade tam už takéto trhy dávno majú celé stáročia v každej dedine a ľudia si bez nich nevedia varenie ani predstaviť. A dobre vedia, že to čo si kúpili vyrobil, či vypestoval ich sused, známy, či človek z okolia, jednoducho naši farmári.

Viac fotiek pre inšpiráciu nájdete tu.

PR