Connect with us

Reklama

Doprajte si zdravie z nášho regiónu

Published

on

Počas aktuálneho víkendu (4.-5. októbra) si môžete nakúpiť kvalitné jablká, šťavy a džemy z produkcie firmy Plantex z Veselého v piešťanskom Auparku. Firma je stálicou na slovenskom ovocinárskom trhu. Jej produkty neputujú len na export, ale môžete si ich dopriať aj vy. 

Tohtoročné vlhké leto týmto typickým plodom slovenských záhrad vyhovovalo, pestovatelia z Plantexu tešia z bohatej úrody a preto sa rozhodli prísť za svojimi zákazníkmi až do centra mesta. Červené, zelené, strakaté, sladké, kyselkavé, ale najmä chutné jablká rôznych odrôd  ako Topaz, Rubinola, Rajka, Golden delicious či iné, ponúkajú iba tento víkend aj  v drevenom stánku pod pohyblivými schodmi v obchodnom centre Aupark.

P1020875

Jablká pestuje Plantex na ploche sto hektárov a na ich zber používa hydraulické zberové plošiny. Každoročne býva vo firme vykonaný audit, ktorý dáva ich garanciu, že ovocie bolo vyrobené postupmi, ktoré zohľadňujú potravinovú bezpečnosť, ochranu životného prostredia. Plody sú vhodné nielen na priamu konzumáciu, ale aj na šťavy, kompóty či chutné jablkové koláče.

20141003PNkyAuparkPN

Pred týždňom v areáli firmy vo Veselom usporiadali Jablkový deň. Jeho súčasťou bola taktiež súťaž o najkrajší a najchutnejší koláč. Nechajte sa inšpirovať dvomi receptami od Agneši Adamcovej na jablkové košíčky s penou a trubičky – šamrolky s jablkovou penou. Kde kúpite kvalitné jablká už viete :-).

NAJCHUTNEJŠÍ KOLÁČ :

Orechovo-jablkové košíčky

Cesto: 200g hl.múky, 60g práš. cukru, 120 g margarín, 1/2 prášku do pečiva, citrónová kôra, 1 žĺtok

Plnka: 125g vlašské orechy mleté, 120 g práš.cukru, 80 g hl.múky, 3 vajcia. Na ozdobu čokoláda – topping.

Postup:  Zmiesené cesto naplníme do plechových košíčkov, do každého dáme skaramelizované jablká (surové dáme na panvicu, zasypeme kryštáľovým cukrom a podusíme do zmäknutia). Plnku si pripravíme ta, že do cukru prisypeme orechy, múku a 3 celé vajíčka – dôkladne premiešame. Orechovou zmesou plníme košíčky a pečieme pri teplote 180 stupňov Celzia asi 25 min. Hotové vyklopíme a zdobíme čokoládou,

Trubičky s jablkovým krémom

Suroviny cesto: 250g maslo, 400g hl.múka, 200 ml smotana kyslá

Zmiesiť a nechať hodinu odpočívať. Potom rozvaľkať, nakrájať na pásiky, namotať na plechovú trubičku, potrieť žĺtkom a piecť 20 min. pri 180 °C!

Plnka: Sneh z bielkov – 3 ks bielky, 250g práškový cukor, 4 ks jablká

Celé jablká upiecť v rúre, podliate vodou, asi 50 min pri 160 stupňov Celzia. Po vychladnutí dužinu z jabĺk pridať do snehu vyšľahaného z bielkov a cukru nad parou. Nechať vychladnúť a naplniť trubičky.

Dobrú chuť!

(inz)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články