Doprajte si šťavnaté jablká za výbornú cenu

Doprajte si šťavnaté jablká za výbornú cenu

28. septembra 2020 Off Od PNKYSK

Pravidelná konzumácia najobľúbenejšieho slovenského ovocia prospieva zdraviu. Jablká majú pozitívny účinok na trávenie, zrak, srdce a prospievajú aj ústnej dutine.

Kvôli ľahkej dostupnosti exotického ovocia na Slovensku jablká v nedávnej minulosti stratili svoju atraktivitu. V posledných rokoch však ľudia zisťujú, že najlepšie a najzdravšie ovocie je to, ktoré na ich stôl neprecestuje tisíce kilometrov, ale môžu si ho kúpiť alebo odtrhnúť blízko svojho domova.

Vďaka výbornej chuti a vôni, množstvu vitamínov, minerálov a vlákniny patrí jablko do jedálnička každého, kto chce byť zdravý. Aj keď ide o najbežnejšie ovocie na Slovensku, dopestovať chutné jablká, ktoré dlho vydržia nie je vôbec jednoduché. Ale v ovocných sadoch neďaleko Piešťan vedia ako na to.

Úrodu rôznych druhov jabĺk ponúka Plantex v špeciálnej cene 1,29 eur za kilogram pri nákupe viac než 10 kg. Aktuálne sú v ponuke odrody Gala, Galaval, Golden delicious a Baya Marisa.

Podľa viacerých vedeckých štúdií je dobré zjesť jedno jablko denne. Táto vitamínová bomba dokáže v pravidelných dávkach doslova zamávať s ľudským organizmom a to v pozitívnom zmysle. Vďaka vysokému podielu vlákniny zlepšuje trávenie, antioxidanty majú priaznivý účinok na zrak, hrizanie a žuvanie jablka posilňuje ďasná. A okrem toho je dostupným zdrojom rýchlej energie, ktorý si môžete zobrať všade so sebou.

PR