Pravidelná konzumácia najobľúbenejšieho slovenského ovocia prospieva zdraviu. Jablká majú pozitívny účinok na trávenie, zrak, srdce a prospievajú aj ústnej dutine.

Kvôli ľahkej dostupnosti exotického ovocia na Slovensku jablká v nedávnej minulosti stratili svoju atraktivitu. V posledných rokoch však ľudia zisťujú, že najlepšie a najzdravšie ovocie je to, ktoré na ich stôl neprecestuje tisíce kilometrov, ale môžu si ho kúpiť alebo odtrhnúť blízko svojho domova.

Vďaka výbornej chuti a vôni, množstvu vitamínov, minerálov a vlákniny patrí jablko do jedálnička každého, kto chce byť zdravý. Aj keď ide o najbežnejšie ovocie na Slovensku, dopestovať chutné jablká, ktoré dlho vydržia nie je vôbec jednoduché. Ale v ovocných sadoch neďaleko Piešťan vedia ako na to.

Úrodu rôznych druhov jabĺk ponúka Plantex v špeciálnej cene 1,29 eur za kilogram pri nákupe viac než 10 kg. Aktuálne sú v ponuke odrody Gala, Galaval, Golden delicious a Baya Marisa.

Podľa viacerých vedeckých štúdií je dobré zjesť jedno jablko denne. Táto vitamínová bomba dokáže v pravidelných dávkach doslova zamávať s ľudským organizmom a to v pozitívnom zmysle. Vďaka vysokému podielu vlákniny zlepšuje trávenie, antioxidanty majú priaznivý účinok na zrak, hrizanie a žuvanie jablka posilňuje ďasná. A okrem toho je dostupným zdrojom rýchlej energie, ktorý si môžete zobrať všade so sebou.

PR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972