Connect with us

Novinky

Darujte svojmu telu elixír zdravia – prvý vstup na kryoterapiu zdarma!

Published

on

Navštevovať  saunu je bežná vec a ľudia to robia radi, bez strachu či obáv. Keď niekoho zavoláte do 120-stupňovej zimy, nechápavo sa na Vás pozrie a v hlave sa mu premieta film o pomaličky zamŕzajúcom horolezcovi v Himalájach. Niet sa čomu čudovať. Avšak, poďme sa na kryoterapiu pozrieť  trošku z iného pohľadu.

letak-final-print-_obojstranný-page-001Kryokomora funguje na opačnom princípe ako sauna. Kým v saune skáčete z horúčavy do ľadového bazéna, v prípade kryokomory si organizmus najprv „zmrazíte“ a následne po opustení komory zohrejete na stacionárnom bicykli alebo bežiacom páse. Intenzívny vplyv extrémne nízkych teplôt uvádza do pohybu hormonálnu reakciu a do tela sa vylučujú látky, ktoré majú za úlohu zachovať ľudský organizmus nepoškodený. Zvyšuje sa pri tom hladina endorfínov, vyznačujúcich sa výrazným protibolestivým účinkom. Prostredníctvom chladu dochádza k zníženiu vodivosti nervov i k svalovému uvoľneniu. Cievy sa sťahujú, krv sa z kapilár, ktoré sú v kontakte s nízkou teplotou, redistribuuje do vnútorného obehu, kde prúdi a filtruje sa pod vyšším tlakom. Pritom sa z tela uvoľňuje kyselina mliečna a voľné radikály, spôsobujúce poškodenie a starnutie buniek.

 

 

letak-final-print-_obojstranný-page-002Znížením vodivosti nervov a svalovým uvoľnením dochádza k výraznému zníženiu subjektívneho pocitu bolesti, čo predstavuje pozitívum najmä pri liečbe týchto ochorení:

Reumatické ochorenia

Ochorenie pohybového aparátu

Zápal kĺbov

Skleróza multiplex

Dna

Prvotné a druhotné zápalové zmeny

Zmeny na chrbtici

Fibromyalgia (bolesti mäkkého tkaniva pri kĺboch)

Všetky poúrazové a zápalové stavy pohybového aparátu

Alzheimerova a Parkinsonova choroba, stavy po mozgovej obrne

Psoriáza, dermatitída, príznaky migrény a depresie

Ako terapia prebieha?

Čelenka na uši, rukavice, podkolienky, dreváky, jednorazové rúško na ústa, krátke bavlnené šortky a pre ženy aj tielko sú súčasťou štandardnej výbavy. Najprv vstúpite do „prípravnej“ predsiene s teplotou -60 stupňov Celzia, kde sa pomaly v hmle prechádzate a plytko dýchate. Po krátkej adaptácii prejdete do aplikačnej – liečebnej komory s teplotami v rozsahu -120 až -130 stupňov Celzia.

Pobyt v komore trvá spolu dve až tri minúty. Počas celej kúry ste v priamom vizuálnom kontakte s obsluhujúcim personálom cez okno komory. K bezpečnosti prispievajú okrem signalizačných zariadení aj špeciálne dvere, ktoré sa otvárajú už pri minimálnom zatlačení.

Počas procedúry pacienti nepociťujú chlad, ale skôr jemné pálenie či štípanie na odkrytých častiach tela (takzvané chladné pálenie). Po jeho ukončení sa dostavujú prejavy zníženého napätia, uspokojenia, relaxu, sviežosti, psychického a fyzického uvoľnenia, ktoré pretrvávajú niekoľko hodín i dlhšie.

Pre každého, kto premôže strach z neznámeho, máme darček – v kryocentre získate PRVÝ VSTUP V HODNOTE 10 € ZDARMA, permanentky a ošetrenie lokálnou kryoterapiou za zvýhodnené ceny!!!!! Akcia platí len do konca mája, preto neváhajte a darujte svojmu telu elixír zdravia, jedného dňa sa Vám za to poďakuje…

PR článok (obsahuje reklamné informácie)

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články