Connect with us

Novinky

Cyklistická sezóna sa blíži, MTBIKER centrum hľadá ľudí na viaceré pozície

Published

on

Nie je to len obchod či obyčajné cyklistické centrum, je to miesto, ktoré priam pohladí obe duše každého cyklistu. Tisícky produktov na stovkách metrov štvorcových, servis, asfaltový testovací pump-track priamo v areáli, priestor na občerstvenie i zázemie so sprchami pre návštevníkov, ktorí prišli otestovať svoj budúci stroj. To je MTBIKER v Hrádku neďaleko Piešťan. Centru sa darí, neustále rastie, od našej návštevy v roku 2017 sme ho naposledy takmer nespoznali, a tak hľadá šikovných ľudí, ktorí majú radi cyklistiku a chcú sa pridať do tímu. Voľné sú pozície predajca, servisný pracovník, ale aj ďalšie…

Areál MTBIKER centra sa za poslednú dobu rozrástol o letnú predajňu, sklady i asfaltový pump-track.

Predajca v MTBIKER centre

Veľmi dôležitou pozíciou, ktorú momentálne v centre obsadzujú a kladú na ňu veľký dôraz je predajca. „V prvom rade nám ide o to, aby sa zákazníci u nás cítili dobre a dostali všetky potrebné a relevantné informácie. Nemusíš byť úplný expert v cyklistike a vo vybavení, ale nesmie ti chýbať chuť učiť sa nové veci a sledovať aktuálne trendy. Predsa len neustále sa na trhu objavujú nové materiály, technológie a udržať si prehľad už dá trochu zabrať. Ak to ale dokážeš a nájdeš v tom aj záľubu, môžeš zákazníkom dobre poradiť pri výbere. Veľkou výhodou sú aj osobné skúsenosti z jazdenia a vtedy budeš mať situáciu ešte o niečo ľahšiu. Vždy sa snažíme ľuďom poradiť vzhľadom na ich požiadavky. Predajca je rovnako veľmi dôležitá osoba z hľadiska reprezentácie nášho MTBIKER centra. Predsa len ľudia nás vo veľkej časti vnímajú v online „svete“ a majú určité očakávania ak nás prídu pozrieť osobne. Príjemné vystupovanie a reprezentovanie by teda malo byť samozrejmosťou, rovnako ako zdieľanie rovnakých hodnôt,“ popisujú požiadavky na fulltime pozíciu  na stránkach MTBIKER.

Ideálne je ak je cyklistika vašim koníčkom. Vďaka nej sa budete môcť podieľať na aktívnom budovaní komunity a byť dôležitou osobou pre zákazníkov. Jednou z požiadaviek na budúceho zamestnanca je aj zmysel pre poriadok a čistotu. To súvisí  s udržiavaním poriadku  v rámci produktov, s ktorými budete pracovať a ako aj priestorov MTBIKER centra. Predajná plocha je predajcove malé kráľovstvo a to by malo byť v perfektnom stave.

V MTBIKER si rovnako uvedomujú, že práca nie je všetko a dôležitý je aj voľný čas. Zamestnancom v centre ponúkajú možnosť časovej flexibility a rozumný kompromis.

Servisný pracovník na plný úväzok

Kvalitná predajňa a centrum pre cyklistov sa nezaobíde bez poriadneho servisu. To si v MTBIKER uvedomujú a snažia sa na tom neustále pracovať. Jeho základom by mal byť schopný mechanik a práve takého teraz  hľadajú. Dnešné bicykle už nie sú len 2 kolesá a pár súčiastok. Elektronické radenia, rôzne štandardy, nové materiály, technológie. Samostatnou kategóriou je odpruženie – teda vidlice, tlmiče a teleskopické sedlovky. To všetko kladie nároky na to, aby sa mechanik vyznal, mal prehľad a vedel si prípadné informácie aj dohľadať.

Náplňou práce servisného pracovníka je primárne servis bicyklov a komponentov, no vzhľadom na množstvo aktivít to bude aj trochu pestrejšie. V MTBIKER nechýbajú  pravidelné testovacie dni a plánované sú aj ďalšie aktivity. Vďaka tomu bude potrebné udržiavať testovacie bicykle v dobrom stave a rovnako vedieť ľudom tiež poradiť.

Práca servisného pracovníka nemusí byť naviazaná iba na Hrádok. V pláne je totiž výrazné zlepšenie služby rozvozu bicyklov.  Zákazníkom tak bude potrebné poradiť priamo na mieste so základným nastavením bicykla. Z toho dôvodu je vodičské oprávnenie typu B veľkým plusom.

MTBIKER hľadá tiež ľudí na pozíciu servisnej výpomoci na čiastočný pracovný úväzok, pracovníka zákazníckej podpory, či človeka na balenie objednávok. K dispozícii je tiež brigáda pre študenta marketingu a pozícia redaktora, či redaktorky pre Českú republiku.

Viac detailov nájdete priamo na stránkach MTBIKER a presný popis v sekcii kariéra, kde sa dozviete všetky podrobnosti. Život v MTBIKER centre si môžete aspoň z časti pozrieť aj na Instagrame.

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články