Connect with us

Reklama

Čiernu skrinku už nemajú len lietadlá, môžete si ju namontovať aj do auta

Published

on

Myslíte si, že čiernu skrinku majú len lietadlá? Nie, už ju môžu mať aj autá. Je to zariadenie, ktoré za neveľké peniaze, umožní získať obrazový a zvukový záznam napomáhajúci pri skúmaní dôvodov kolízií a nehôd. Dôležitým údajom je aj GPS poloha. Ak si vybavíte auto takýmto prístrojom a niekto vás nabúra na parkovisku, už vám neutečie bez toho, aby ste o ňom vedeli a videli čo sa udialo. Ak sa stanete účastníkom nehody, máte záznam udalostí, ktorý môžete použiť ako dôkazový materiál.

[singlepic id=13718 w=320 h=240 float=left]Čierna skrinka – kamera Eyecar Observer zaznamenáva video v rozlíšení 640 x 480 pixelov, zvuk a GPS súradnice. Tie sú ukladané na SD kartu, pričom na 32 GB kartu sa zmestí až 1600 minút záznamu z dvoch kamier. „Pri konštantnom nahrávaní – nemusíte meniť kartu, pokiaľ sa počas vašej jazdy nič nestalo. Záznam sa bude automaticky premazávať. Sami rozhodnete, ktorú časť záznamu si chcete ponechať, resp. presunúť na iné médium ešte pred premazaním. Funkcia konštantného nahrávania sa dá zakázať a v tom prípade sa uchová každý záznam. Kamera však bude vyžadovať ďalšiu SD kartu pre nový záznam jazdy,“ vysvetľuje Patrik Marák z eshopu autovybava.sk. Záznamy z čiernej skrinky si jednoducho viete prehrať a vyhodnotiť v PC pomocou softvéru dodávaného k zariadeniu.

[singlepic id=13719 w=320 h=240 float=right]S kamerou si môžete vytvoriť aj zaujímavý video denník z dovolenky. Prejazd horskými cestami cez úzke kľukaté cesty či jazdu popri mori, všetko si môžete nahrať a neskôr doma pripomenúť príjemne strávené chvíle. Kameru je možné využívať nielen v pracovnom prostredí, ale nájde aj široké možnosti uplatnenia vo voľnom čase. Je vhodná pre vodičov z povolania, pracovníkov bezpečnostných zložiek, bezpečnostných agentúr, ale aj pre milovníkov adrenalínu za volantom, závodných jazdcov a automobilových fanúšikov.

V prípade kolízie, nehody, či vykradnutia budete mať presný záznam o čase, GPS pozícii vozidla, jeho rýchlosti a budete mať obrazový aj zvukový záznam udalosti.

Pozrite si televízny test zariadenia:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3uiQRSWVXWU[/youtube]

 

Vlastnosti Eyecar Observer B1:

Kamera – 2CH CMOS senzor

Video – 680 x 480

Audio – zabudovaný mikrofón

GPS – zabudovaný GPS modul

G-senzor – 3-osový otrasový senzor

Forma záznamu – SD karta (priložená 4 GB)

Napájanie – DC 5V, napájanie cez cigaretový zapaľovač auta DC 12V – DC 24V

Obsah balenia:

Predná kamera, zadná kamera, kabeláž, napájač do autozapaľovača, kolíska na uchytenia na čelné sklo, SD karta 4 GB, USB čítačka SD kariet

Cena za Eyecar Observer B1 predná + zadná kamera 397,00 EUR.


Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články