Jedným z najvzácnejších pokladov Aztékov je na pohľad malé semienko, ktoré však v sebe ukrýva veľkú silu. Semienka chia, známe tiež ako šalvia hispanica, sú výnimočné vďaka kombinácii nenasýtených omega 3 a 6 mastných kyselín, vitamínov A a B a minerálov, ktoré dokážu nielen povzbudiť telo a myseľ, ale aj dodať mu potrebnú enegiu pre jeho celodenné fungovanie. Chia je tiež bohatým zdrojom vápnika, železa a magnézia, vďaka čomu je vhodným spoločníkom Vašich športových aktivít.

IMG_6254 (2)Už 100 gramov týchto semienok sa obsahom zdraviu prospešných látok blíži dennej dávke určenej dospelému človeku. Vďaka svojej neutrálnej chuti je veľmi všestranným doplnkom Vašich raňajok. Môžete ju využiť v smoothies, raňajkových kašiach, alebo jednoducho nechať postáť 10 minút vo vode.

Na doplnenie jedálnička je Chia zároveň vyhľadávaná pre svoju schopnosť absorbovať a udržať v tele až 12x viac vody, než sama váži, vďaka čomu je ideálnym spojencom pri dlhodobej hydratácii tela a pri redukcii množstva jedla pri diétach. Svojich priaznivcov si získava aj vo forme nevareného pudingu. Stačí zaliať chia semienka mliekom, alebo rastlinným nápojom, ochutiť podľa vlastného receptu a nechať postáť v chladničke. O prípravu pudingu sa už postará semienko chia.

Chia semienka si môžete zakúpiť v predajni Biodiacelia v Auparku alebo na www.biodiacelia.sk

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972