Connect with us

Novinky

Bývanie v prírode, ale zároveň blízko centra Piešťan

Published

on

Taká je Tilia, bytový a apartmánový dom pri Sĺňave, v ktorom sa budete cítiť ako na dovolenke. Síce sa nenachádza v centre mesta, ale pre niekoho môže byť práve toto nezaplatiteľnou výhodou – bývanie v tichu prírody a pritom na skok do centra alebo kúpeľov. A v tom je jeho výnimočnosť, ktorú už ocenili budúci majitelia viac ako polovice bytov a apartmánov.

Prázdninová atmosféra po celý rok – to je hlavný dôvod, prečo má Piešťany každý rád. V samotnom meste sa však už každodennému stresu nevyhnete. Preto je dobré hľadať si nové bývanie v jeho blízkosti.

Tilia stoji v rekreačnej oblasti, z dvoch strán je obklopená vodou. Do centra je to autom iba 3 minúty, ale oveľa lepšie je uprednostniť bicykel (10 min.) alebo chôdzu (20 min.). Trasa vedie okolo Sĺňavy a Váhu. Každý deň sa vďaka tomu môžete prechádzať po funkcionalistickom Kolonádovom moste, ktorý bude čoskoro zrekonštruovaný.

Lokalitu ocenia ľudia, ktorí chcú bývať v pokojnom prostrední, uprostred prírody a zároveň vyhľadávajú voľnočasové aktivity – chôdzu, beh, bicyklovanie, vodné športy, po ktorých by si radi využili výhody kúpeľného mesta – množstvo kultúrnych podujatí, osobité kaviarne, dobré reštaurácie, ale aj wellness a liečebné procedúry využívajúce svetoznáme piešťanské bahno.

Dôležitou informáciou je takisto to, že je to aj skvelá investičná príležitosť, hlavne v aktuálnej dobe. Lokalita predurčuje využívanie bytov a apartmánov aj na prázdninové/dovolenkové pobyty.

Tilia rastie na mieste bývalého hotela. Nejde o rekonštrukciu, ale kompletne novú výstavbu, ktorú realizuje piešťanská firma Raving. Tá je na trhu už od roku 1991 a má za sebou mnoho úspešných projektov – od rodinných domov, cez priemyselné a administratívne budovy až po bytové komplexy. Developer, ktorý chce osobne výhody tejto lokality využívať, kladie veľký dôraz na kvalitu.

Nosný systém je murovaný z najmodernejších tvárnic Ytong. Fasáda bude spĺňať najprísnejšie tepelno-izolačné parametre, okná budú mať trojsklo, samozrejmosťou sú bezpečnostné dvere do bytov s požiarnou ochranou, všetky používané materiály sú v nadštandardnej kvalite. Vo všetkých bytoch a apartmánoch je predpríprava na klimatizáciu.

K bytovému komplexu patria aj parkovacie miesta. V prípade záujmu je možné dokončiť jednotlivé byty „na kľúč“ a vybaviť nábytkom i spotrebičmi od piešťanskej firmy Domoss za mimoriadne výhodné ceny.

PR

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články