Connect with us

Reklama

Buďte cool vo Fitness SiTy

Published

on

Všetci veľmi dobre vieme, že náš rýchly, ale hlavne pohodlný spôsob života prináša okrem výhod aj nevýhody v podobe rôznych civilizačných ochorení, ktoré sa prejavujú okrem iného degeneratívnymi zmenami na kostrovom a svalovom aparáte. A na zmiernenie svojich problémov hľadá každý z nás zdraviu prospešnú, účinnú a atraktívnu metódu.

[singlepic id=38237 w=520 h=340 float=center]

 

Fitness SiTy okrem tradičného fitness centra s ostatnými svojimi benefitmi (ako je kultivovanejšia podoba crossfitu alebo skupinové cvičenia v telocvični v krásnom novozrekonštruovanom prostredí) prinieslo do Piešťan aj kryoterapiu. Ide o metódu pôsobenia postupne klesajúcej teploty až do -170°C počas – 2-3 minút v kryosaune, teda v zariadení, v ktorom je zákazník vyzdvihnutý na pohyblivej podlahe tak, aby chladný vzduch pôsobil na organizmus len do výšky ramien.

Hlboký mráz kryosauny zákazníkovi neublíži, pretože kryosauna vnútri obsahuje iba upravený suchý vzduch, technicky absolútne zbavený vlhkosti, a tak nedochádza k zníženiu vnútornej teploty tela zákazníka. Prudko a náhle sa ochladí iba jeho povrch, čo vyústi do obrovského periférneho prekrvenia, urýchlenia metabolizmu a hojivých procesov.

Prekrvenie trvá niekoľko hodín a dochádza pri ňom k výraznému zlepšeniu metabolizmu tkanív, čo má za následok urýchlenie hojenia zranení. Po každom pobyte sa dostavuje fáza, v ktorej akoby neexistovala bolesť. Tento stav trvá 6 – 8 hodín a je vyvolaný priamym pôsobením chladu na receptory, spomaľuje sa vedenie nervových vlákien a vyplavuje sa viac endorfínov.

[singlepic id=38238 w=320 h=240 float=right]Tento revolučný prístroj má širokú škálu využitia. Môžu ho využívať:

Športovci

– pre zvýšenie výkonu a rýchlu regeneráciu po výkonoch,

– po úrazoch a pri rehabilitácii,

– pri zvyšovaní výkonnosti a kondície.

Vylučovanie hormónov, najmä testosterónu v priebehu kryoterapie má priamy vplyv na rast svalovej hmoty a na zvýšenie výkonnosti pri silovom a vytrvalostnom tréningu. Extrémnym prekrvením kože, väzív, svalov a kĺbov dochádza k maximálnemu okysličeniu a rastu tolerancie k fyzickej záťaži. Podporuje svalovú regeneráciu, urýchľuje regeneráciu po záťaži a hojenie bolestivých stavov a úrazov, zabraňuje vzniku kyseliny mliečnej a urýchľuje priebeh rehabilitácie po chirurgických zákrokoch.

Chorí

– s akútnymi a chronickými chorobami – neurologickým, chirurgickými, ortopedickými, pľúcnymi, kožnými, autoimunitnými, gynekologickými.

Kryoterapia môže významným spôsobom podporiť liečbu, rehabilitáciu a zmiernenie príznakov u množstva chorôb, ako je napríklad: akútne a chronické ochorenia kĺbov, opuchy po operáciách; dna; stavy po ortopedických operáciách; skleróza multiplex, parkinsonova choroba, psoriáza, doliečenie poúrazových stavov a chirurgických zákrokov, liečba popálenín, migrény, menopauza.

Efekt spomalenia procesu starnutia organizmu:

– kozmetický efekt – pobyt v kryosaune vypína, vyhladzuje a hydratuje pokožku. Výrazným spôsobom pomáha v boji proti celulitíde. Vďaka prekrveniu, okysličeniu a enzymatickej činnosti nastáva spomalenie starnutia a náprava degeneratívnych procesov v podkožných tkanivách. Silný anti-aging efekt.

– ľudia s nadváhou – mobilizačná reakcia po kryoterapii je energeticky náročná a organizmus spotrebuje až 1500 kcal pri trojminútovej procedúre spaľovaním rezerv uložených tukových tkanivách. Zmenšuje sa množstvo tukových buniek v podkoží a opakovanie procedúr spolu s následným cvičením vedie k rýchlym váhovým úbytkom.

Preventívny efekt:

– aktivácia biologických pochodov posilňuje imunitný systém, zvyšuje sa stresová odolnosť a schopnosť rýchlych reakcií, výrazne klesá hladina úzkosti a dráždivosti;

– zlepšuje náladu, odstraňuje stres a pomáha proti depresiám a výkyvom nálad pri zmenách počasia;

– posilňuje výrazným spôsobom obranychopnosť a imunitu.

Okrem kryosauny však nájdete vo Fitness SiTy aj lokálnu kryoterapiu, ktorá má rovnaké pozitívne účinky ako kryosauna; ide však o lokálne pôsobenie chladu na želanú oblasť, vo vzdialenosti cca 5-10 cm od oblasti.

Vo Fitness SiTy má zákazník zaručený individuálny prístup – od problému, s ktorým do Fitness SiTy prichádza, záleží aj počet doporučených opakovaní. Kryoterapia je v prevádzke vo Fitness SiTy denne vždy od 17.00-19.00, vzhľadom na priebeh procedúry je potrebné sa objednať na t. č.: 0948 759079.

Ak máte napriek všetkému obavu z chladu, neváhajte a príďte si kryoterapiu vyskúšať a najmä zlepšiť v tomto sychravom počasí imunitu – počas decembra za akciovú cenu len 10 eur. Prípadne zabezpečte pre svojich blízkych praktický vianočný darček zo širokej ponuky akciových balíčkov Fitness SiTy.

Text a foto: PR

 

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články