Connect with us

Novinky

AY FLY Tréning už aj v Piešťanoch – poď si s nami zalietať!

Published

on

Počuli ste už o AY FLY tréningu? Jedná sa o jedinečné relaxačné cvičenie v špeciálnej plachte visiacej zo stropu. Je inšpirované jogou, gymnastikou, strečingom, pilatesom a prvkami akrobacie. Vďaka AY Fly Training-u posilňujete celé telo, uvoľníte a predĺžite svaly, zlepšíte flexibilitu kĺbov a zvyšujete vašu fyzickú i mentálnu zdatnosť, výborne si oddýchnete a aktívne zrelaxujete.

IMG_20160830_160932

Jednotlivé cviky a figúry sú starostlivo vyberané, tak aby ich zvládol úplný nováčik, dieťa, i aktívny športovec. Relaxačné cvičenie prebieha v jemnej a pevnej plachte z leteckého hodvábu, ktorá zaručí váš komfort a úplné bezpečie.

IMG_20160713_193416

AY Fly Training priaznivo ovplyvňuje váš duševný i fyzický stav.
• Prináša úľavu od bolestí chrbtice a celkovo pozitívne pôsobí na chrbtový aparát. Dokáže napraviť dôsledky spôsobené sedavým spôsobom života i nedostatkom pohybu.
• Zvyšuje vytrvalosť, redukuje váhu, zlepšuje postavu, uvoľňuje svalové aj emocionálne napätie, stimuluje hlboké brušné dýchanie, podporuje trávenie a pozitívne pôsobí na lymfatický systém a srdcovú činnosť.
• Prvky jogy prinášajú množstvo telesných a psychických výhod. Pri cvičení sú telo, myseľ a duša v dokonalej harmónii.
• Prvky pilates sú účinné aj pri chudnutí či tvarovaní problematických partií.
• AY Fly Training je je hravý, inovatívny a zábavný.
• Je upokojujúcim prostriedkom pre nervovú sústavu, eliminuje stres, napätie, únavu a spomaľuje proces starnutia.
• AY Fly Training postupne zvyšuje obtiažnosť, núti vás prekonávať seba samého, čím zvyšuje sebavedomie, priaznivo ovplyvňuje úctu k sebe samému.
• Každé cvičenie, každá nová figúra vám prináša nové zručnosti, skúsenosti a vedomosti. Každou hodinou napredujete, formujete sa, stávate sa kreatívnejší.
• Výsledkom pravidelného cvičenia je pevnosť a pružnosť celého tela, pozitívna energia, sebavedomie a úsmev.

Hodinu vedie certifikovaná inštruktorka, ktorá vás naučí jednotlivé pózy a postupy. Dokonalý aktívny oddych spríjemnia tóny relaxačnej hudby.

IMG_20160728_102920

Chcete si AY FLY vyskúšať?
Celý september ponúkame ukážkové hodiny, ktoré sú stavané pre úplných začiatočníkov. Stačí sa len objednať, počet miest je obmedzený.

Chcete navštevovať hodiny AY FLY pravidelne?
Ponúkame vám možnosť cvičiť pravidelne, formou kurzu.
Kurz znamená uzavretá skupinka ľudí, ktorá cvičí spoločne 1-2x týždenne (podľa dohody) v ten istý čas, spoločne napredujú a učia sa nové postupy.

Uprednosťňujete individuálny prístup?
Potom neváhajte a kontaktujte nás, dohodneme si súkromnú hodinu.IMG_20160728_100521

Tešíme sa na spoločné lietanie!

Objednávky a info:
Zuzana Szokeová – SJU FITNESS PN
Teplická 68 (fitness bella), PN
0949/759 901

-PR-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články