Connect with us

Reklama

Alkalizujte sa a žite

Published

on

Neprejde možno ani týždeň a vy opäť niekde čítate, alebo počujete o tom, aké je vážne, aby sme sa alkalizovali. Samozrejme k alkalizácii organizmu patria aj určité výživové doplnky, ktoré je vhodné užívať. A potom budete zdraví navždy. Je to tak, alebo je to zase jedna dobre vymyslená reklamná kampaň ako v dobách priemyselne vytvorených vitamínov, umelých sladidiel? Odpoveď je veľmi jednoduchá.

Ešte starí Číňania a Hinduisti učili svoj ľud, že určité druhy potravy treba prijímať v menších dávkach, alebo kombinovať s inými potravinami, ktoré treba pridať vo väčších dávkach. Zdôrazňovali, že takto vyvážená strava umožňuje, aby bolo telo v ideálnej kondícii počas celého života. Výskumníci v súčasnosti zistili o čo ide. Potrava, ktorú treba prijímať v menších dávkach je tá, ktorá organizmus zakysľuje a tým aj veľmi zaťažuje, a tá potrava, ktorú treba prijímať vo väčších dávkach je zásaditá a nezaťažuje náš organizmus. Zistili tiež, že najvhodnejší pomer týchto potravín je 80% pre zásaditú a 20% pre kyslú stravu. A práve tento pomer Číňania a Hinduisti považovali za ideálneho ochrancu duchovného, mentálneho a telesného života. Keď v súčasnosti hovoríme o alkalizácii, t. j. o pomere kyseliny a zásady v našom tele, myslíme tým na pomer existujúcich kyselín a zásad v našich bunkách, tkanive, orgánoch, žľazách a všetkých tekutinách. Preto, aby sme dostali všeobecný obraz o acidobáznej rovnováhe nášho tela, nemôžeme hovoriť len o pH týchto orgánov, ale musíme tiež hovoriť o zakyslenosti našej krvi. Krv musí byť jemne zásaditá, pH 7,35 – 7,40.

Čo sa stane, keď  zjeme koláč, alebo rezeň? Ako na to reaguje krv? Keď takáto potrava vstúpi do tenkého čreva a absorbuje sa, ihneď odovzdá do krvi svoju kyslosť. Ale krv je na takého prekvapenia pripravená a v tom istom okamihu veľké množstvo zásaditých minerálov z krvi vstúpi do akcie a neutralizuje nadbytočnú kyslosť. A čo sa stane, keď krv nemá dostatok zásaditých minerálov? Kde nájde krv zásobu týchto minerálov? A čo keď tieto minerály v tele chýbajú? Musíme mať v tele kyseliny? Teraz vám je jasné, že práve o tomto probléme dostávate veľa informácií. A sú tieto informácie naozaj pravdivé?

A práve toto je téma našich prednášok. Ukážeme vám stupnicu acidobáznej rovnováhy a tabuľku pH najčastejšie používaných potravín. Naučíme vás, ako môžete sami zistiť, aký je váš balans zásady a kyslosti, tých naozaj rozhodujúcich faktorov pre náš zdravý život. Na našich prednáškach môžete počuť tiež ako sa môžete sami liečiť pomocou správneho stravovania a prírodných pomôcok, a tiež získať mnoho iných užitočných informácií.

Prednáška na tému Alkalizujte sa a žite – Liečba kardiovaskulárnych ochorení sa uskutoční v pondelok 13. decembra o 17.00 hod na Malej scéne Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany na ulici A. Dubčeka 27.

Dr. Boris Subotić – www.subotic.sk

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR
Continue Reading

Reklama

Populárne články