Connect with us

Komunálne voľby 2014

Aktivisti rozdávali zvončeky aj svetlá na bicykle

Published

on

Zvončeky na bicykle rozdávali aktivisti OZ Sĺňava a OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany cyklistom, ktorí sa zúčastnili výletu po mestepri príležitosti Dňa architektúry v druhú októbrovú nedeľu. Pokračovali v utorok 27. a v stredu 28. októbra, keď ku zvončekom pridali aj svetlá na bicykle.

ISipP Zvončeky 5.10.14 001

Otcom a realizátorom myšlienky rozdávania zvončekov, ktoré sa stalo súčasťou projektu Piešťanskej poznávacej značky (PPZ),  je rovnako ako pri značke Michal Fiala.  Má za cieľ pozdvihnutie bicykla na úroveň ostatných vozidiel cestnej premávky, rozvoj ekologickej dopravy v Piešťanoch, podporu cestovného ruchu a propagáciu mesta.  PPZ-tku môžu využívať rovnako domáci ako aj turisti. Za viac ako tri roky existencie značiek už nie je nič výnimočné stretnúť bicykel s PPZ-kou. Značky mali slúžiť predovšetkým ako symbol, ale realita ukázala, že vďaka nim sa môže napríklad nájsť ukradnutý bicykel a vrátiť sa k majiteľovi. V súčasnosti počet značiek už prekročil tisícku. Pri soche barlolámača si čierny zvonček s heslom: My vám to vyzvoníme,  prevzalo niekoľko desiatok cyklistov. Ďalší Piešťanci ho spolu so svetlom dostali minulý týždeň.

Rozdávaním 333 zvončekov chcú aktivisti upozorniť nielen na bezpečnú jazdu bicyklom, jeho správne vybavenie či používanie zvončeka,  ale symbolicky i poukázať na potrebu otvorenejšej informovanosti verejnosti. Rozdávať blikacie svetlá na bicykle sa rozhodli na základe podnetu Piešťancov na facebooku. Túto aktivitu podporila spoločnosť Belve zo Starej Turej, ktorá vyrába bicykle CTM a je druhým najväčší výrobcom bicyklov na Slovensku. Podľa vyjadrenia zástupcov firmy, radi by podporili aj ďalšie projekty na podporu cyklistiky a cykloturistiky v Piešťanoch a okolí.

(red, foto: JR)

Continue Reading

Aktuality

V Chtelnici sa budú možno voľby opakovať

Published

on

By

Komunálne voľby na post starostu obce Chtelnica boli tesné. Doterajší starosta Peter Radošinský (KDH) získal  808 (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Ako som sa mýlil a ako to Removi nevyšlo

Published

on

By

Výsledok primátorských volieb priniesol prekvapenie – viac-menej vyrovnaný súboj troch (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Spoločne pre Piešťany: Ďakujeme, je to veľký záväzok

Published

on

By

Ďakujeme všetkým voličom za podporu. Vďaka nej sa do zastupiteľstva Mesta Piešťany dostalo 11 zo 14-tich členov (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články