Ako sa nenechať oklamať v autoservise

22. novembra 2013 Off Od

Poznať cenu opravy vopred alebo sledovať mechanikov pri práci, by dnes malo byť samozrejmosťou. Nie každý autoservis je však zákazníkom otvorený.

[singlepic id=48993 w= h= float=center]

Pri hľadaní spoľahlivej opravovne automobilov sa musia vodiči rozhodovať nielen na základe ceny. Pri servise totiž viac ako v iných odvetviach platí heslo: „Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci.“ Šetrenie sa vždy na niečom odrazí.

Rozhoduje cena aj kvalita

Ak nechcete opravárov navštevovať s rovnakou závadou opakovane, vyberte si radšej autoservis ponúkajúci služby, o akých sa garážmajstrom ani nesníva.

Vedeli ste, že každý výrobca automobilov má presne definované, ako dlho má trvať výmena jednotlivých súčiastok? Podľa týchto tabuliek vám v Auto City Vrbové vopred povedia, koľko bude oprava stáť. Vďaka tomu nemusíte platiť za čas, ktorý si garážmajster odsedí pri kávičke, zatiaľčo vaše auto trčí na zdviháku.

Posúdenie závady a vyčíslenie nákladov tam máte zdarma. Ak sa napriek tomu počas opravy nájde nová chyba, jej odstránenie s vami budú vopred konzultovať. Nemôže sa teda stať, že by vás výsledná cena prekvapila.

Dôležité je uprednostniť kvalitu aj pri výmene oleja. Originálne oleje značky Castrol obsahujú UV farbivo, vďaka ktorému sa dá skontrolovať, či bol olej skutočne vymenený. V dobrom autoservise nekupujú olej cez internet, ale na základe obchodnej zmluvy s výrobcom. Akosť lacného oleja z internetu je totiž často pochybná.

Spoločnosť Auto City Vrbové každoročne podlieha auditu kvality podľa normy ISO 9001, na základe ktorej preukazuje partnerom a zákazníkom svoju dôveryhodnosť.

Diabol je skrytý v detailoch

Mnohí zákazníci radi využijú aj možnosť sledovať svoje auto priamo počas jeho opravy. Kvalitu odvedenej práce si vďaka tomu kontrolujú sami a ešte sa aj dozvedia niečo viac o svojom štvorkolesovom miláčikovi.

To by im bežný garážmajster nikdy nedovolil rovnako ako im nevráti staré súčiastky. V kvalitnom autoservise ich dostanete na požiadanie spolu s obalmi tých nových. Ak správne diely nemajú priamo na sklade, do 24 hodín ich získajú od svojho dodávateľa, ktorým je uznávaná firma Trost. Zákazník zatiaľ môže jazdiť na náhradnom vozidle z tamojšej autopožičovne a ak chce, vyberie si ho vopred cez internet.

O zákonnú záruku v Auto City neprídete

Motoristu by niekto nemal nútiť, aby navštevoval značkový servis. Málo známe nariadenie Európskej únie platné od roku 2010 zaručuje majiteľom nových vozidiel možnosť vybrať si servis na základe kvality a spokojnosti. Nariadenie EU č.1400/2002 je známe pod názvom Bloková výnimka. Odzbrojuje neseriózne autorizované servisy, ktoré zákazníkov zavádzajú tvrdením, že pokiaľ chcú mať platnú záruku na svojom novom vozidle, musia navštevovať autorizovaný servis aj pri úplne bežnom servise a údržbe vozidla.

Mechanici v Auto City Vrbové majú prístup k výrobcami vyžadovanými postupmi pri opravách automobilov všetkých značiek, ich služby pri bežnej údržbe sa teda ničím nelíšia od služieb autorizovaných servisov. Pri dodržaní pokynov výrobcu zákazník nepríde o zákonnú záruku.

(pr)