Connect with us

Novinky

Aj vás bolí chrbát alebo kĺby? Užite si zľavnené liečebné procedúry v hoteli Máj

Published

on

Žijeme v najväčšom kúpeľnom meste Slovenska a za zdravím k nám prichádzajú hostia z miest stovky i tisíce kilometrov vzdialených. A čo my, Piešťanci? Využívame liečebné procedúry, ktoré máme rovno „pod nosom“? A vieme aké tie procedúry vlastne sú a kde všade ich ponúkajú? Poďme teda spolu navštíviť miesto, ktoré by Vám inak možno vôbec nenapadlo…

Mineral_Bath_Stairs

 

Kúpeľný hotel Máj stojí oproti Zimnému štadiónu. Na skok pre ľudí z Trajana či z Juhu ale aj z Floreátu a novej obytnej zóny Lodenica. Veľké parkovisko zdarma pre tých, ktorí to nemajú tak celkom na skok. Odpadá nutnosť platiť za vjazd na Kúpeľný ostrov. Kúpeľný hotel Máj je neštátne zdravotnícke zariadenie a všetky procedúry poskytuje vo vlastných priestoroch a to vrátane bahenných zábalov a minerálneho kľudového bazéna, teda takzvaného Zrkadliska. bahenny_zabal11

Môžete si tu dopriať ambulantnú liečbu (min. 5 dní). Budete denne dochádzať na procedúry v rámci liečebného programu zostaveného na základe vstupnej prehliadky u odborného lekára v odboroch interná medicína, reumatológia, fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Jeho ordinácia je priamo v hoteli. Výhodou je nižšia cena a možnosť rehabilitačného plávania v krytom bazéne 32°C. Samozrejme môžete si vybrať aj jednotlivé procedúry prídete však o cenovú výhodu a možnosť využitia bazéna, ktorý je inak vyhradený len ubytovaným hosťom.

Do tretice máte možnosť využiť 30% „Happy Hour“ zľavu na balíky procedúr cez pracovné dni od 14 do 18 hodiny: Máj procedúryA ešte kontakt:
774 12 02 recepcia hotela (non stop)
774 12 02 klapka 422, časovanie procedúr p. Lenka Gašparíková (pracovné dni 8 – 16 h)

LIEČEBNÉ PROCEDÚRY V HOTELI MÁJ
• Vodoliečba – minerálny kľudový bazén 38°C – tzv. „Zrkadlisko“, podvodné masáže, Vaňové kúpele -perličkové vaňové kúpele , vírivkové vaňové kúpele, sírne vaňové kúpele, vaňové kúpele s prísadou soli z Mŕtveho mora, vaňové kúpele s prísadou rašeliny, šliapací kúpeľ nôh, skupinové cvičenie vo vode,rehabilitačné plávanie.
• Zábaly – zábaly chrbta a kĺbov minerálnym bahnom, parafínové zábaly rúk po zápästia, rašelinové zábaly na chrbát alebo tzv. „veľké kĺby“, parafangové zábaly na chrbát alebo tzv. „veľké kĺby“, CO2 celotelový zábal vo vaku.
• Masáže – klasické masáže., reflexné masáže, masáže podľa Breussa, podvodné manuálne masáže vo vani.
• Cvičenie a manipulácie – individuálne a skupinové cvičenie, skupinové cvičenie vo vode, cvičenie na fitlopte,Slender Life, trakcie, manipulačná a mobilizačná terapia, kinezioterapia rúk v liečivom bahne
• Elektroliečba a svetloliečba – TENS, diadynamické prúdy, magnetoterapia, ultrazvuk, biolampa, laser.
• Iné terapie – oxygenoterapia a inhalácie, lokálna kryoterapia, plynové injekcie, laboratórne vyšetrenia.
• Liečebné indikácie:
• degeneratívne ochorenia pohybového aparátu
• ochorenia chrbtice, koreňové syndrómy vertebrogénneho pôvodu
• stavy po úrazoch a operáciách pohybového aparátu
• skoliózy
• chronické reumatické ochorenia, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, stavy po reaktívnych artritídach
• mimokĺbny reumatizmus
• polyneuropatie s paretickými prejavmi
• stavy po meningoencefalitídach a po myelitídach
• ľahké hemiparézy a paraparézy cievneho pôvodu po odznení akútneho štádia
• stavy po poraneniach a operáciách centrálneho a periférneho nervstva
• roztrúsená skleróza a iné demyelinizačné ochorenia v štádiu bez ataku
• syringomyelia s paretickými prejavmi, sústavne odborne liečenáHotel_Maj_Frontlook
Hotel Máj sa chystá rozšíriť ponuku liečebných a wellnessových služieb a chce, aby boli dostupné v čase, keď to zákazníkom vyhovuje. V tejto súvislosti ponúka spoluprácu masérom a fyzioterapeutom. Bližšie informácie na prevadzka@hotelmaj.sk

PR

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články