Connect with us

Reklama

Aj po miernej zime nezabudnite na „klímu“ v aute

Published

on

Klimatizácia v aute sa v poslednej dobe stala nenahraditeľným spoločníkom. Obzvlášť s prichádzajúcimi teplými dňami.

SERVIS-KLIMA-pnky-350x200

Počas jej používania však dochádza k postupnému zanášaniu nečistotami. Klimatizácia najmä vo výparníku kondenzuje vodu. Pri jej strete s nečistotami vzniká ideálne prostredie pre množenie plesní, baktérii, vírusov a mikroskopických húb. Voda však pri veľkých teplotných rozdieloch kondenzuje prakticky v celom klimatizačnom potrubí. Človek s oslabenou imunitou si tak môže privodiť silnú alergickú reakciu, zápal dutín, či angínu.

Najmä alergici asi vedia, o čom píšeme. Je možné, že vaša prvá jarná nádcha, či bolesť hrdla, nie sú následkom prechladnutia alebo „zachladenia sa“ klimatizáciou v aute, ale práve pôsobením baktérii, ktoré celú zimu čakali na svoju príležitosť.

Klimatizácia by sa mala čistiť minimálne raz ročne. Často však do servisu ľudia zájdu, až keď nezdravé prostredie klímy začnú cítiť a zápach po pustení klímy sa stáva neznesiteľný. Neprečistená klimatizácia môže do interiéru auta vypúšťať osemkrát viac baktérii ako sa nachádza v bežnom vzduchu.

V horšom prípade servis navštívia majitelia áut, na ktorých klimatizácia už nefunguje vôbec. I keď sa klimatizácia javí ako bezúdržbová, tak isto ako o vysávač, či iné hygienické zariadenie, aj o klimatizáciu sa musíme starať. Pri bežnej kontrole v rámci „povinnej“ servisnej prehliadky sa klimatizácia kontroluje, takže problém s nečistotami sa týka najmä starších vozidiel, ktoré už značkový servis nenavštevujú.

Kontrola a čistenie klimatizácie trvá maximálne hodinu. Bežná cena v servisoch, napríklad značiek Suzuki, Renault či Dacia nestojí viac ako 34,90 €. Pripláca sa za peľový filter, prípadne za potrebné náhradné diely. Po samotnej kontrole sa klimatizácia dezinfikuje prostredníctvom dezinfekčných sprejov či ozónom. Pri čistení klimatizácie je ideálne vymeniť aj peľový filter, pokiaľ ho máte v aute dlhšie ako jeden rok, keďže práve ten zachytáva najviac nečistôt pred vstupom vzduchu do samotného klimatizačného systému.

Počas jarnej akcie ponúka autorizovaný servis ELA CAR s.r.o. klientom vozidiel Renault a Dacia kontrolu a vyčistenie klimatizácie len za 1 €. Prídite si teda vyčistiť klimatizáciu Vášho Renaultu či Dacie práve k nám – veď Vás to takmer nič nestojí!

(PR)

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články