Connect with us

Komunálne voľby 2014

Adriana Drahovská: Budeme „poslancovať“ najlepšie, ako vieme

Published

on

Volám sa Adriana Drahovská a kandidujem na poslankyňu mestského zastupiteľstva za iniciatívu Spoločne pre Piešťany pod číslom 6, vo volebnom obvode č. 1.

_MG_4997

Vyštudovala som Strednú hotelovú školu v Piešťanoch a neskôr odbor Manažment na Masarykovej univerzite v Brne. Pracovné skúsenosti som naberala v rôznych sférach a pomohli mi pri terajšej profesii editorky, ktorá zahŕňa nielen písanie článkov, textov, editovanie web stránok, ale aj prehľad o meste a súčasnej spoločnosti. Postrehy zo svojho okolia vkladám i do blogov, ktoré nájdete na www.pnky.sk pod mojím menom.

Osobné záujmy mám tiež rôznorodé – snažím sa zdravo žiť, rekreačne športovať, počúvať hudbu, zaujímam sa o umenie, tradície, divadlo, literatúru, ale tiež o sociálne oblasti. Myslím, že som otvorený človek s prevažne pozitívnym prístupom k realite. Celý svoj život som prakticky prežila v Piešťanoch a vidím, čo nám tu chýba či kde máme rezervy.  Mesto má veľa čo ponúknuť, no aj nás sa dotýka stagnácia a recesia, ktorú prežíva celé Slovensko.  Potrebujeme znovu prebrať k aktivite, prevziať zodpovednosť za to, čo sa deje v našom najbližšom okolí a nebáť sa povedať  svoj názor. Aj z týchto dôvodov som sa rozhodla kandidovať na poslankyňu mestského zastupiteľstva zároveň s mladými ľuďmi, ktorí založili iniciatívu Spoločne pre Piešťany.

Stretli sme sa v nej ľudia, ktorí máme radi svoje mesto, staráme sa o život v ňom a mrzí nás, keď sa niečo dobré „nedá“. Chceme ísť dopredu, z chýb sa poučiť, nie sa iba sťažovať či argumentovať proti a spomínať na staré dobré časy. Rozhodujeme sa jednotlivo, každý za seba, no cieľ máme spoločný – snahu dávať, robiť správne veci a hlavne spolupracovať na vývoji Piešťan ako živého mesta plného návštevníkov, kultúry, príležitostí pre prácu a bývanie. Ako, kedy, a čo sa nám naozaj podarí, ukáže až čas.

Ako žena sa budem v prípade svojho zvolenia za poslankyňu piešťanského parlamentu určite zaujímať o možnosti pracovného uplatnenia žien a mladých ľudí, s čím súvisí rozvoj najdôležitejšieho „priemyslu“ v Piešťanoch  –  cestovného ruchu. Budem podporovať návrhy, ktoré dokážu zlepšiť život nás všetkých a venovať sa oblastiam, ktoré sú mi blízke: najmä zdravý životný štýl, pohyb či kultúra.

No a na záver, myslím, že hovorím za nás všetkých z iniciatívy, keď poviem, že ak nám dáte svoj hlas, budeme rozhodne „poslancovať“ najlepšie, ako to len dokážeme. Ľahko si nás skontrolujete, hovoríme, čo máme na srdci a hlavne, sme tu všetci doma…

A aj preto podporujem Tomáša Hudcoviča za primátora – je jedným z nás.

Adriana Drahovská

Continue Reading

Aktuality

V Chtelnici sa budú možno voľby opakovať

Published

on

By

Komunálne voľby na post starostu obce Chtelnica boli tesné. Doterajší starosta Peter Radošinský (KDH) získal  808 (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Ako som sa mýlil a ako to Removi nevyšlo

Published

on

By

Výsledok primátorských volieb priniesol prekvapenie – viac-menej vyrovnaný súboj troch (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Spoločne pre Piešťany: Ďakujeme, je to veľký záväzok

Published

on

By

Ďakujeme všetkým voličom za podporu. Vďaka nej sa do zastupiteľstva Mesta Piešťany dostalo 11 zo 14-tich členov (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články