Connect with us

Bleskovky

V Piešťanoch otvoria novú knižnicu

Published

on

Od stredy 8. januára bude v Piešťanoch sprístupnená nová knižnica. Nedosahuje rozmery, tej veľkej mestskej, ale bude ponúkať príjemnú atmosféru a literatúru, ktorú možno inde nezoženiete.

Sociálna poradkyňa a koordinátorka činností piešťanskej pobočky CPPR Katarína Bujnová v rozhovore s riaditeľom CPPR Matejom Kasanom počas decembrových príprav EKOknižnice

 

EKOknižnica je projektom Centra pomoci pre rodinu a nachádza sa v priestoroch objektu Jezuitského pastoračného centra na Poštovej ulici 1 .„Sprístupnenie knižnice je jednou z aktivít, ktoré sme avizovali už dávnejšie. V závere minulého roka sme zhromažďovali knihy, aby sme vytvorili kvalitný základ a samozrejme ponuku budeme ďalej rozširovať. Našou ambíciou je poskytnúť čitateľom kvalitné knihy z oblasti výchovy, psychológie, detské knižky, knihy pre mládež i dospelých i kvalitnú beletriu,“ informovala Lucia Drábiková, riaditeľka piešťanskej pobočky Centra pomoci pre rodinu.

Rodinná EKOknižnica je otvorená počas otváracích hodín CPPR – utorok až piatok od 9:00 h do 15:00 h.

Centrum pomoci pre rodinu má za cieľ podporovať rodiny, aby boli kvalitnými zdravými bunkami spoločnosti. Snahou je zachytávať problémy rodín a pomáhať im predchádzať. Rodiny, ktoré potrebujú pomoc, môžu v CPPR vyhľadať poradenstvo sociálne, psychologické, rodinné, pastorálne i právne. Viac informácií na www.cppr.sk.

 


-red-

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články