Connect with us

Adriana Drahovská

Mirka už dočítala svoju knihu života…

Published

on

Včera, v piatok 9. septembra 2016 zomrela Mirka Gajdošíková, ktorú väčšina Piešťancov vnímala ako majiteľku kníhkupectva Centrum knihy na pešej zóne. Drobné žieňa, vždy s úsmevom na tvári, oblečené vo svojej obľúbenej čiernej,  s topánkami na vysokých podpätkoch. Často som ju stretávala, ako v nich šliape zo stanice až do centra. Obdivovala som, akú má výdrž. Keď som jej ponúkla zvezenie, s úsmevom odmietla, vraj potrebuje pohyb a vzduch, pretože väčšinu času trávi v obchode.

IMG_6890_resize
Svoje kníhkupectvo pri pávej fontáne viedla naozaj skvele.  Vždy ochotná poradiť, zúčastniť sa alebo zorganizovať aktivitu, podporujúcu kultúru či kreativitu. Len nedávno pripravila na chodníku pred obchodom Kriedovanie a bublifukovanie pre deti. Počas čítačiek so spisovateľmi boli priestory vo vnútri plné návštevníkov. Mirka sa nikdy neprestala snažiť urobiť niečo navyše a vyjsť ľuďom v ústrety. Hoci sme sa zväčša vídali skôr pracovne pri podujatiach, alebo nákupoch darčekov, jej prirodzená otvorenosť i láskavosť mi bola blízka a považovala som ju za priateľku. Videla som v nej človeka, ktorý miluje život, svoju rodinu, záhradku v Orvišti, a samozrejme, knihy, čo nás predovšetkým spájalo.

Pred pár dňami som si všimla na sociálnej sieti správu o tom, že leží v nemocnici. Telefonát o jej smrti prišiel pár minút potom, čo som rozmýšľala, ako sa má. Zamrazilo ma. Jej odchod bol pomerne rýchly a hoci presnú diagnózu nepoznám, podľa informácií od rodiny išlo o mozgovú príhodu. Útechou pre pozostalých tak snáď môže byť len pocit, že netrpela.

Advertisement
Hello GPT

Mladá žena odišla priskoro, vo veku nedožitých 52 rokov. Neobjíme viac svoju milovanú dcéru, vnúčatá nezažijú jej milý úsmev a už teraz chýba všetkým, ktorí ju poznali a mali radi.

Česť Tvojej pamiatke, Mirka. Nechala si nás tu dolu nepripravených na Tvoj odchod. Napriek tomu (a iste hovorím za všetkých jej blízkych) sme vďační, že si bola súčasťou našich životov, aj života tohto mesta a navždy ňou zostaneš.

candles-488584_1280A tak aspoň zapálime sviečku na Tvoju počesť a budeme dúfať, že aj hore v oblakoch si tak, ako počas života, s nemiznúcim úsmevom na tvári vychutnáš dobré čítanie a možno i pohár nebeského vína…

Myslíme na Teba s láskou a úctou. R.I.P.

Advertisement
Hello GPT

Adriana Drahovská, foto: FB, L. Turňa

 

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články