Connect with us

Fotoreport

FOTO: Centrum Piešťan žije adventom

Published

on

Obrovský vianočný veniec, ktorý dostal prezývku Hviezdna brána, je na novom mieste a zatiaľ nesvieti. Napriek tomu je aj tento rok atrakciou.

O výzdobu vianočnú výzdobu kúpeľného mesta sa postarali zamestnanci príspevkovej organizácie Služby mesta Piešťany a počas prvého adventného víkendu si ju prišli pozrieť stovky ľudí.

Dominantou pešej zóny je tentoraz smrek pichľavý, ktorý meria 15 metrov a Piešťanom ho daroval obyvateľ neďalekej obce Koplotovce. Lákadlom je aj svetelná špirála vo fontáne Príbeh prameňov, ktorú pred hrajúcimi sa deťmi chráni čečina.

Vianočné trhy sú kvôli pandémii ochorenia covid-19 bez kultúrneho programu, ale návštevníkov to neodradilo. V centre Piešťan ich bolo zdanlivo ešte viac než po minulé roky.

Text a foto: Martin Palkovič

Aktuality

Banka: Prezidentka poďakovala aj predavačkám, pred potravinami čakala

Published

on

By

Po stretnutí s dobrovoľníkmi v Kultúrnom dome obce Banka sa prezidentka Zuzana Čaputová zastavila aj v miestnych potravinách. Cieľom jej dnešnej cesty po Slovensku bolo poďakovať sa ľuďom, ktorí pomáhali bojovať s koronakrízou.

Počas mimoriadnej situácie boli v prvej línii aj predavačky v potravinách a drogériách. Práve ich prácu si dnes uctila prezidenta Zuzana Čaputová, ktorá sa neplánovane zastavila v predajni Coop Jednota v obci Banka. Aby dodržala pravidlá, postavila sa za ženu, ktorá kvôli platným opatreniam Úradu verejného zdravotníctva SR čakala pred dverami.

Prezidentka si preto pred potravinami tiež chvíľu postála a až potom osobne poďakovala predavačkám v predajni. Podobné zastávky dnes mala aj v ďalších regiónoch, prekvapila tak personál čerpacej stanice alebo zamestnancov pekárne.

O návšteve Zuzany Čaputovej v obci Banka sa viac dočítate na zpiešťan.sk.

Pred návštevou obce Banka si Zuzana Čaputová pozrela výrobu 3D štítov v Trnave, navštívila Fakultnú nemocnicu, kde poďakovala lekárom a záchranárom pracujúcim v kontrolnom hygienickom stane a potom zavítala do Domova sociálnych služieb Harmónia v Hlohovci. Z Banky smerovala do obce Slepčany, aby poďakovala učiteľom a technikovi, ktorí zabezpečujú online výučbu. Jej poslednou zastávkou bol Žiar nad Hronom, kde sa stretla s terénnymi pracovníkmi v rómskej osade.

Pozrite si fotografie, ktorých autorom je Róbert Fritz:

Text: Martin Palkovič Foto: Róbert Fritz

Continue Reading

Reklama

Populárne články