Connect with us

Novinky

Budúcich prvákov prihlásite do piešťanskej Cirkevnej spojenej školy elektronicky

Published

on

Cirkevná spojená škola Piešťany bude rovnako, ako všetky ostatné slovenské školy, zapisovať deti do prvého ročníka bez ich prítomnosti. Dôvodom je aktuálna pandémia, kedy s snažia inštitúcie minimalizovať svojimi opatreniami šírenie koronavírusu.

CSŠ Piešťany, Štefánikova 119, 921 01 Piešťany
tel. číslo: 033/7621092, mail: css.piestany@gmail.com
webová stránka: http://czspiestany.edupage.org

Pokyny k zápisu do 1. ročníka
Cirkevnej ZŠ sv. Márie Goretti pre školský rok 2020/2021

Podľa Zákona o výchove a vzdelávaní č. 245/2008 Z. z. § 19 ods. 3 ak dieťa dovŕši do 31. 8. 2020 šesť rokov, je povinnosťou zákonných zástupcov, zapísať dieťa na povinnú školskú dochádzku. Dieťa je potrebné zapísať, aj keď uvažujete o odklade povinnej školskej dochádzky. Na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR zo dňa 26. 3. 2020 zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 budeme organizovať bez osobnej prítomnosti detí a odporučenou elektronickou formou.

Pokyny pre zákonných zástupcov

1) Do 20. 4. 2020 vyplňte dokumentáciu k zápisu, ktorú nájdete na webstránke  školy https://czspiestany.edupage.org v ľavom menu v sekcii Tlačivá ZŠ (priamy link).

Prihláška do ZŠ – bude odoslaná elektronicky.

Dotazník k zápisu do 1. ročníka – je potrebné vytlačiť a doplniť podpismi oboch zákonných zástupcov dieťaťa. V prípade, že dieťa je zverené do starostlivosti jednému z nich, prosíme, aby ste k posielanej dokumentácii priložili kópiu príslušného súdneho rozhodnutia.

Žiadosť o odloženie povinnej školskej dochádzky – vyplňte, vytlačte a podpíšte, len ak požadujete odloženie povinnej školskej dochádzky.

Žiadosť o prijatie do ŠKD – vyplňte, vytlačte a podpíšte, ak chcete dieťa prihlásiť do školského klubu.

2) V čase od 20. 4. 2020 do 24. 4. 2020 pošlite poštou na adresu školy alebo vložte v obálke do poštovej schránky na budove školy (ul. Štefánikova č. 119):

Dotazník k zápisu do 1. ročníka – ak je dieťa zverené do starostlivosti, priložte kópiu súdneho rozhodnutia o zverení do výchovy,
kópiu rodného listu dieťaťa,
Žiadosť o odloženie povinnej školskej dochádzky – ak máte, priložte aj vyjadrenie CPPPaP a pediatra; ak nemáte, vyjadrenia doručíte do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia vyučovania,
Žiadosť o prijatie do ŠKD,
doklad o zdravotnom znevýhodnení – ak je dieťa zdravotne znevýhodnené.

V prípade nevyhnutnej potreby je možné formuláre k zápisu (okrem prihlášky, ktorá je len v elektronickej forme) vyzdvihnúť v škole. Dohodnite si vopred termín vyzdvihnutie mailom (css.pn.zastupca@gmail.com) alebo telefonicky (033/7621092). Požadujeme, aby ste si pre formuláre prišli v ochrannom rúšku a s rukavicami.

Ak máte pochybnosti o školskej spôsobilosti svojho dieťaťa, obráťte sa telefonicky alebo mailom na Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Piešťanoch. Oznam CPPPaP o postupe tu:

OZNAM Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie
E. F. Scherrera 40, Piešťany tel./fax : 033/7743423, 0911 887 745
e-mail:cpppappiestany@gmail.com     www.cpppap.webnode.sk

-inf-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články