Connect with us

Blogy

Blog Lucie Drábikovej: Bojujme dobré boje – aj za letisko

Published

on

Prešlo 10 dní od rozbehnutia petície za zachovanie letiska Piešťany. Za relatívne krátky čas sa podarilo vyzbierať 4000 podpisov na papieri a 1450 podpisov na internete. V piatok o 12.30 navštívia poslanci Národnej rady SR letisko, aby bol urobený prieskum.

Nejdem popisovať fakty, pretože tie už odzneli, a situáciu a vývin pomerov na letisku pomerne podrobne popísal II. viceprimátor Tomáš Hudcovič aj tu. Situácia nie je dobrá, to je fakt. To, prečo a či prišlo k pochybeniam, bude preskúmané aj vďaka medializácii a angažovaniu sa politikov.

Advertisement
Hello GPT

Mňa veľmi teší, že téma zarezonovala a nie sme apatickí. To je to, čo sa často hovorí, že Slováci sú apatickí a aj preto môže dôjsť k mnohým kontroverzným veciam, potichu sú tunelované podniky, dejú sa predražené zákazky, korupcia je tolerovaná.

To, či prišlo ku korupcii a zlyhaniu manažmentu letiska verím, bude odhalené a bude vyvodená zodpovednosť. Podstatné je, že sa nemlčí. Možno sa nepodarí zvrátiť zlý vývin, ale treba bojovať dobrý boj. Má to zmysel, aj keď človek zažije porážku. Treba urobiť všetko preto, aby zvíťazila pravda a spravodlivosť. Teším sa, že Piešťanci sa postavili aktívne a bojujú. Teším sa, že už 6 rokov som Piešťanka. A aj keď tu máme boľavé miesta v novodobých dejinách, ako je hotel Slovan a Lipa, nemusí to tak byť aj naďalej.

Advertisement
Hello GPT

Tí, ktorí mali nejaký podiel moci a rozhodovania ohľadom manažmentu letiska počas posledných 10 rokov, nech si vstúpia do svedomia. Oni vedia, ako to v skutočnosti bolo a či urobili všetko, čo sa dalo. Je však vtipno smutné útočiť na tých, ktorí začali bojovať bez predošlej reálnej právomoci a šance do situácie zasiahnuť.

-Lucia Drábiková-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT

Volám sa Lucia Drábiková. Mám 40 rokov, som vydatá, s manželom Marekom a tromi deťmi žijeme v Piešťanoch. Vyštudovala som psychológiu. V župných voľbách 2017 som bola zvolená za poslankyňu Trnavského samosprávneho kraja za okres Piešťany. Kandidovala som za OĽANO v koalícii s KDH, SAS, Zmena zdola, OKS. Pracovala som v oblasti poradenstva, vzdelávania, médií, v sociálnej oblasti. Rada fotografujem, píšem články, blogujem, chodím do prírody. S manželom sme členmi Komunity sv. Jána Krstiteľa, som členkou Spoločenstva Ladislava Hanusa, Fóra pre verejné otázky a členkou správnej rady poradne Alexis.

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články