Za môj doterajší život som vyskúšala množstvo športov. Ale žiaden šport sa nevyrovná tejto najlepšej aktivite na zemi. Raz sme preberali s kamarátom všetky športy čo existujú, až sme sa zastavili pri jednom z najzaujímavejších športov.. pri rugby.

15078551_10153859992441400_4107973246922014022_n

O pár mesiacov nato sa začalo moje najväčšie dobrodružstvo v živote.. Prišla som na svoj prvý tréning a len márne som si myslela, že partia chlapcov ma nechá len pozerať sa ako trénujú. Ani som sa nenazdala a už som behala s nimi po ihrisku. Už prešiel nejaký ten čas čo som sa naháňala s nimi po trávniku so šiškou v ruke a prišla túžba ísť na prvý zápas. Keď mi však tréner vysvetlil, že to tak ľahko nepôjde zosmutnela som. Ako jediné dievča v tíme som nemala povolené súťažiť. Dostávala som však od trénerov plnú motiváciu k tomu, aby som pokračovala.

Tréningy ale boli tvrdšie a ja som v porovnaní s chlapcami veľmi zaostávala. Občasné posmešky tímu ma priviedli k pár preplakaným nociam a rozmýšľaním o tom, či to má ešte nejaký zmysel. Ja som sa ale predsa rozhodla bojovať. Na trávniku zažívam najkrajšie chvíle svojho života. Na tréningy chodím s elánom a radosťou. Dostala som možnosť hrávať za ženy zo Slovanu Bratislava. Úžasná atmosféra na zápasoch ma len uisťuje, že rugby rodina existuje. Na každom turnaji sa bijeme sa ako o život a nechávame doslova „ožiť loptu.“ Pred pár dňami sme sa vrátili z medzinárodného turnaja v Slovinsku, kde som zbierala cenné skúsenosti a zažila som niekoľko fascinujúcich momentov.

Len som sa utvrdila v tom, že rugbystky sa nikdy nevzdávajú…
Ženy môžu hrať rugby…
Ženy môžu robiť čokoľvek…
Tak sa pridaj k nám!

-Zuzana Vladovičová, hráčka RUC Piešťany hosťujúca v Slovane Bratislava/Foto:

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972