Minulý rok sa mi viacero rodičov sťažovalo, že v auguste boli všetky škôlky zatvorené a nevedeli ako vyriešiť situáciu, keď museli do práce a dieťa nemali kde nechať. 

Ako poslanec MsZ som oslovil som teda prednostu, aby pri zostavovaní letnej prevádzky materských škôl bol harmonogram taký, že bude neustále aspoň jedna otvorená. Keďže harmonogram letnej prevádzky zatiaľ nie je na svete, hoci iné mestá už majú veci zverejnené, aby sa rodičia vedeli zariadiť, otvoril som túto tému aj na mestskej rade. Pán primátor ma svätosväte presviedčal, že vlani určite bola aj v auguste minimálne jedna škôlka otvorená. Keďže je to v protiklade s tým, čo hovoria rodičia, išiel som si to overiť na oddelenie sociálnych a školských služieb MsÚ. Odpoveď kompetentnej pracovníčky znela, že v auguste boli naozaj všetky materské školy zatvorené, lebo nebol záujem rodičov. Podľa pracovníčky sa už roky robí pred prázdninami prieskum, kde sa zisťuje záujem rodičov dotazníkom a podľa toho sa tvorí harmonogram prevádzky.

Tento rok sa prieskum na niektorých materských školách začal, inde bude v najbližších dňoch. Ak teda potrebujete dať dieťa do materskej školy aj počas letných prázdnin vrámci oboch mesiacov, napíšte to do dotazníka. Niektorí rodičia sa streli v minulosti so situáciou, že im v MŠ povedali, že v auguste bude zatvorené a tak nech sa na august ani neprihlasujú. Na toto nepristúpte. Napíšte svoje reálne potreby, avšak seriózne, aby sa nestalo, že sa prihlásite a dieťa nakoniec chodiť nebude (samozrejme s výnimkou choroby, čo veľmi neovplyvníte), pretože to spôsobuje napríklad to, že sa nakúpia potraviny, ktoré potom z časti vyjdú navnivoč. Prísľub je, že kompetentní zabezpečia prevádzku tak, aby boli naplnené požiadavky rodičov.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972