Blog Tomáša Hudcoviča: Hrdinovia dneška

Blog Tomáša Hudcoviča: Hrdinovia dneška

11. júna 2017 Off Od PNky.sk

Tento rok ma podieľanie sa na organizácii Prechádzky rozprávkovým parkom len tak „lízlo“, a tak som si ju mohol o to viac vychutnať. Aká bola? Podľa spokojných výrazov detí (aj mojich) a rodičov, jednoducho opäť výnimočná. Marcela Vrbová a Dáša Dzurechová z Materského centra Úsmev spolu s desiatkami dobrovoľníkov dokázali potešiť viac ako dve tisícky detí, vyčariť im úsmevy na tvári a možno aj niečo naučiť. Dnes, keď mnohí na všetko pozerajú len cez peniaze, je to o to cennejšie, že obetovali svoj čas, vložili neskutočné množstvo energie a že sa dala dokopy takáto veľká partia ochotná robiť pre radosť druhých.

Takto si predstavujem hrdinov dneška. Ľudí ochotných nezištne pomáhať, hoci na to aby dosiahli tento výsledok sa sami musia boriť s množstvom problémov, ale nevzdali to. Toto sú podľa mňa tie správne vzory pre naše deti.

V poslednej dobe v Piešťanoch (ale asi aj inde) prevládajú vo verejnosti skôr negatívne pohľady na svet. Vidíme zničené fontány, popísané mosty, opitú mládež, ktorá pri návrate z nočného záťahu po sebe necháva „spúšť“. Sám seba sa pýtam, kto za to môže? Vnútorný hlas mi hovorí, že každý jeden z nás. Deti len nasledujú príklad, ktorý im dávame. Ak ich necháme na pospas médiam, internetu, hrám a nevidia reálne vzory správania ľudí, ktorí nemyslia len na seba, ťažko od nich môžeme chcieť, aby sa správali tak, ako si predstavujeme.

Pre našu spoločnosť je v týchto chvíľach priam existenčne dôležité, aby každý jeden z nás bol tým najpozitívnejším príkladom pre deti a mládež. Teší ma, že vidím zanietenosť a nasadenie ľudí v športových kluboch, v záujmových občianskych združeniach i dobrovoľníkov napríklad pri takých akciách ako Prechádzka rozprávkovým parkom. Deti týchto ľudí, ale i deti, ktoré s nimi prišli do kontaktu dostali zasiate semiačko dobra a nezištnosti. Polievajme ho všetci svojimi činmi, aby mohlo rásť…

Stručný odkaz  organizátorkám, dobrovoľníkom, sponzorom a všetkým, ktorí priložili ruku k úspešnej Prechádzke rozprávkovým parkom: „Ďakujeme!“

Tomáš Hudccovič