Connect with us

Blogy

Blog Romany Hronskej: Mesto bicyklov a parkovania, alebo radšej v zákaze, ale zadarmo

Published

on

Práve som sa vrátila veľmi vytočená z prechádzky po centre mesta. Odkedy kočíkujem a trávim veľa času prechádzkami po parku a blízkom centre, stáva sa mi to dosť často. Partner sa mi smeje, že ešte nemám na to ten správny vek, aby som sa mu mohla takto sťažovať, no snažím sa mu vysvetliť, že to nesúvisí z vekom, ale s nejakou mierou spravodlivosti, kde by mali pravidlá platiť pre každého.

Dnes môj pohár prekypel, keď som videla ako mali mestský policajti čas 1,5 hodiny spisovať pokuty za parkovanie bez lístka pred kolonádou. Som samozrejme za to, že keď je parkovisko platené, tak parkujúci by tam mali mať zaplatené, ale v porovnaní s tým ako preplnený je každý pracovný deň park pri Kursalone, Balneologickom múzeu, Hoteli Park Avenue mi to prišlo až kontraproduktívne. A to sú tam skoro všetci protizákonne, keďže je tam zákaz automobilov a motoriek, OKREM DOPRAVNEJ OBSLUHY. Aj som to pánu policajtovi povedala, že nabudúce pôjdu tí neplatiči jednoducho zaparkovať do parku, síce do zákazu, ale je to tam zadarmo a nikdy som tam nevidela policajtov spisovať priestupky. A to sa tam autá prevážajú už aj po chodníku pre chodcov a cyklistov. Policajt mi na to povedal, že nemajú toľko času…. (minimálne 1,5h trávili dvaja pred kolonádou).

Advertisement
Hello GPT

Raz sa ma jeden pán skoro pred Park Bodegou pýtal či mu nestojím autom za jeho autom, lebo bol zablokovaný a nemohol odísť. Keď som mu povedala: „Nie, a pane aj tak ste tu vy a všetci ostatní v zákaze,“ tak on mi na to: „Prosím? V akom zákaze? Ja tu mám v kúpeľnom riaditeľstve firmu!“ Myslím, že vedel kde si zakladá firmu a že proste na pešiu zónu autá nepatria. Alebo ho to oprávňuje zaparkovať na pešej zóne a vystúpiť z auta s aktovkou a ísť do firmy skoro suchou nohou? Taktiež sú DOPRAVNÁ OBSLUHA zákazníci spomínaných pohostinstiev alebo ich zamestnanci? Nemýľte si dopravnú obsluhu s obsluhou- čašník, kuchár, manager….

parkovanie pešia

A keďže sa nepatrí len sťažovať mám tu aj nejaké možnosti riešenia:
1. Najlacnejšie – odpíliť tú značku zákazu vjazdu.
2. Nech tam každý deň chodia policajti a napĺňajú literu zákona, mestskú, alebo štátnu kasu, vychovávajú ľudí a možno si ľudia všimnú tú značku a začnú ju dodržiavať.
3. Prevádzkam povoliť na mieste 1 vozidlo s konkrétnou ŠPZ, ktorým si budú obstarávať DOPRAVNÚ OBSLUHU a vymedziť nejakú hodinu dve na zásobovanie ako to je aj na pešej zóne a ďalej tam chodiť kontrolovať s policajtmi.
4. Dať k tej dopravnej značke aj rampu a tých, čo budú mať kartičku povolenú na vstup tam automatická rampa pustí (viem, že by to nebolo estetické, ale zase oveľa viac by bol estetický park).wPA062430-640x427

Rozumiem, že je v meste plno takých lokalít kde nie je zvládnutá dopravná situácia, situácia s parkovaním a podobne, no niektoré veci sa dajú podľa mňa zvládnuť jednoduchými riešeniami a malými zásahmi. Možno sa ešte niekedy rozpíšem o ďalších lokalitách. Teraz idem venovať čas novej generácii, lebo v tom vidím najväčší zmysel.

Advertisement
Hello GPT

Už trošku pokojnejšia, Romana Hronská/Foto: archív-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články