Obec Banka na svojej facebookovej stránke informovala, že povestná Bananská zákruta dostala v smere od Moravian nad Váhom nový asfaltový mikrokoberec. Druhý pruh by mali cestári zrealizovať v stredu.

 

 

Zákruta v obci Banka dostala vzhľadom na počet nehôd a šmykov, ktoré v nej vodiči dostávajú pomenovanie aj Bananská Curva Grande. Starostka obce Tatiana  Julinyová ešte na jar hovorila o tom, ako majiteľ komunikácie, teda Trnavský samosprávny kraj, nie je ochotný čokoľvek urobiť pre bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa v tomto úseku.

 

Hovorca TTSK Jaroslav Vacek vo februári reagoval: „V rámci bezpečnostných opatrení vykonal Trnavský samosprávny kraj v tejto zákrute zdrsnenie asfaltu frézovaním, čo zároveň slúži aj na odvádzanie prípadných dažďových vôd. Tento úkon sme vykonali aj po dohode s dopravnou políciou. Je dôležité pripomenúť, že tento úsek cesty sa nachádza v obci a maximálna povolená rýchlosť je 50 km/hod. Dohľad na dodržiavaním pravidiel cestnej premávky vykonáva Policajný zbor SR.“ Podľa poskytnutých vyjadrení, kraj na začiatku tohto roka neplánoval ďalšie úpravy na komunikácii.

Informácie o tom, že by sa mal riešiť nový asfaltový koberec a aj zvodidlá, ktoré by zabránili autám dostať sa na chodník, či nabúrať do plynových prípojok domov, sa objavili na konci septembra. Na detaily sme sa pýtali TTSK, zatiaľ však odpovede neprišli. Správu budeme aktualizovať po ich doručení.

-th-

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972