Connect with us

Bleskovky

Bananská zákruta dostala nový mikrokoberec

Published

on

Obec Banka na svojej facebookovej stránke informovala, že povestná Bananská zákruta dostala v smere od Moravian nad Váhom nový asfaltový mikrokoberec. Druhý pruh by mali cestári zrealizovať v stredu.

 

 

Zákruta v obci Banka dostala vzhľadom na počet nehôd a šmykov, ktoré v nej vodiči dostávajú pomenovanie aj Bananská Curva Grande. Starostka obce Tatiana  Julinyová ešte na jar hovorila o tom, ako majiteľ komunikácie, teda Trnavský samosprávny kraj, nie je ochotný čokoľvek urobiť pre bezpečnosť ľudí pohybujúcich sa v tomto úseku.

 

Hovorca TTSK Jaroslav Vacek vo februári reagoval: „V rámci bezpečnostných opatrení vykonal Trnavský samosprávny kraj v tejto zákrute zdrsnenie asfaltu frézovaním, čo zároveň slúži aj na odvádzanie prípadných dažďových vôd. Tento úkon sme vykonali aj po dohode s dopravnou políciou. Je dôležité pripomenúť, že tento úsek cesty sa nachádza v obci a maximálna povolená rýchlosť je 50 km/hod. Dohľad na dodržiavaním pravidiel cestnej premávky vykonáva Policajný zbor SR.“ Podľa poskytnutých vyjadrení, kraj na začiatku tohto roka neplánoval ďalšie úpravy na komunikácii.

Informácie o tom, že by sa mal riešiť nový asfaltový koberec a aj zvodidlá, ktoré by zabránili autám dostať sa na chodník, či nabúrať do plynových prípojok domov, sa objavili na konci septembra. Na detaily sme sa pýtali TTSK, zatiaľ však odpovede neprišli. Správu budeme aktualizovať po ich doručení.

-th-

 

 

Bleskovky

Mestský úrad bude na Zelený štvrtok úplne zatvorený

Published

on

By

Predstavitelia piešťanského mestského úradu informovali, že vo štvrtok 9. apríla 2020 bude úplne uzavretý. Dôvodom je čerpanie riadnej dovolenky zamestnancov.

Úrad otvoria opäť v utorok 14. apríla 2020 v obmedzenom režime. 

Znamená to, že občania majú zvážiť svoju návštevu na MsÚ Piešťany a v prípade nevyhnutnosti komunikovať s pracovníkmi úradu predovšetkým telefonicky alebo e-mailom. Osobná návšteva sa odporúča po predchádzajúcej konzultácii s príslušným pracovníkom úradu alebo v nevyhnutných prípadoch.

Samospráva odporúča pred platbou v pokladni MsÚ uprednostniť elektronickú platbu alebo ju odložiť na neskorší termín. Termín na úhradu miestnych daní a poplatkov je predĺžený. Informácie k jednotlivým požiadavkám získate na webstránke mesta, kde sú aj telefónne čísla na konkrétne pracoviská.
-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny tento rok nebude

Published

on

By

Mesto Piešťany dnes informovalo, že Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sa tento rok neuskutoční. Podujatie sa samospráva vzhľadom na aktuálnu situáciu rozhodla zrušiť.

„Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2020 zrušiť. 29. ročník tradičného podujatia, ktorým sa už od roku 1992 oficiálne otvára letná kúpeľná sezóna a je každoročne jedným z najväčších podujatí v našom meste, sa tak v tomto roku neuskutoční,“ informoval na webovej stránke Mesta Piešťany hovorca Martin Ričányi.

Podujatie má tradičný termín v prvý júnový víkend. Tento rok sa tak zaradilo k ďalším zrušeným podujatiam z dôvodu pandémie choroby COVID-19.

-red- Zdroj: www.piestany.sk

Continue Reading

Bleskovky

75. výročie oslobodenia si Piešťany pripomenuli v tichosti

Published

on

By

Pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľom a Pomníku padlým rumunským vojakom pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Piešťan sovietskou a rumunskou armádou sa v piatok 3. apríla konal v komornej atmosfére.

Vence k pamätníku pred mestským úradom i k pamätníku na Žilinskej ceste položil iba sám primátor Peter Jančovič.

Kým v minulých rokoch sa spomienkové akcie konali za účasti pamätníkov, študentov, či verejnosti v sprievode za hudobného doprovodu, 75. výročie sa oslavovalo v tichosti. Dôvodom je aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu.

-red- Zdroj a foto: Mesto Piešťany

Continue Reading

Reklama

Populárne články