Connect with us

Názory

Veľká vďaka neskutočným dobrovoľníkom, partnerom a sponzorom Prechádzky rozprávkovým parkom 2017

Published

on

Piaty ročník Prechádzky rozprávkovým parkom máme úspešne za sebou. Verte či neverte, ale vždy žasnem ako takúto veľkú akciu zvláda partia nadšených amatérov. Už počas prvých dvoch hodín akcie dobrovoľníčky rozdali 1 500 mapiek pre deti a nám nastal problém, kde rýchlo dotlačíme mapky na zostávajúce 3 hodiny. Touto cestou ďakujeme za chápajúci a ústretový prístup FaxCopy a za zľavu, ktorú nám poskytli.

Iba na vysvetlenie – za Prechádzkou rozprávkovým parkom nie je žiadna profi firma s poriadnym badžetom peňazí, ale stojí za ňou pár kreatívnych ľudí (Dáša Dzurechová a Peťa Banáková) s presne stanovenou finančnou čiastkou, ktorú sa týmto dvom babám aj tak nikdy dopodarí dodržať (aj preto vždy uvítame akúkoľvek podporu sponzorov).

A samozrejme akcie Materského centra Úsmev stoja na našich úžasných dobrovoľníkoch. Máme to šťastie, že sa mu podarilo vytvoriť partiu stabilných a spoľahlivých dobrovoľníkov, ktorých môžete pravidelne stretávať na našich podujatiach. Okrem svojho voľného času, osobného nasadenia ponúkajú alebo sprostredkujú mnohé iné výhody pre akciu. Ponúknu svoju dodávku na vozenie kulís, bez nároku na náklady spojené s benzínom, či sa snažia svoj kostým tak zosúľadiť s rozprávkovým, že si kúpia tričko a lepia na neho vystrihnuté štvorce, aby dosiahli zhodu s kostýmom košele Boba Staviteľa a mnoho ďalších šialeností, ktoré sú schopné spraviť pre radosť detí. Hlásia sa nám aj noví dobrovoľníci, ktorí majú záujem a ochotu pomôcť pri našich akciách.Asi ste si všimli, že z roka na rok náš dobrovoľnícky tím „mladne“ a k nám pribúdajú mladí ľudia – žiaci a študenti, ktorí sú ochotní nezistne pomôcť. Asi ťažko by som hľadala lepšie využitý voľný čas mládeže ako dobrovoľníckou prácou. Môžeme sa však pochváliť, že máme aj celé rodiny, ktoré nám prídu pomôcť – otec, mama a deti. Opravte ma, ak sa mýlim, ale podľa mňa neexistuje účinnejší preventívny program ako keď dieťa vidí svojich rodičov, že sú ochodní urobiť niečo nezištné a dobré pre druhých. Predovšetkým vďaka dobrovoľnikom má Prechádzka rozprávkovým parkom takú silu.

Je úplne úžasné žažiť tú neskutočnú atmosféru Prechádzky rozprávkovým parkom, keď deti sústredene študujú mapku so stanoviskami a zisťujú, čo ich ešte čaká a kedy sa už konečne stretnú s tou svojou vysnívanou rozprávkovou postavou. Vidieť ich ako pomáhajú zakliatemu zvieraťu nájsť Krásku, aby mu pomohli vyslobodiť sa z kliatby, ako o dušu bojujú s pirátmi alebo pomáhajú stavať Bobovi dom, či statočne vystrkujú ježibabám prst alebo sa tešia, keď nájdu hľadaného princa a vyskúšajú si nájdenú princeznovskú korunku … . Za tento jedinečný zážitok sa môžu poďakovať našim trpezlivým a nadšeným dobrovoľníkom, ale aj tým, ktorí nie sú síce vidieť, ale sami pochopili význam akcie a podporili ju inou formou – či už finančne, službami, zľavami, vecnými darmi, ochotou, zahlasovaním za podporu akcie, alebo iba jednoduchou morálnou podporou.

Za to, že Prechádzka rozprávkovým parkom zožala taký úspech môžeme ďakovať našim kreatívkam, dobrovoľníkom, partnerom a sponzorom podujatia. Patrí Vám veľká vďaka a neskutočný obdiv. Aj pre Váš prístup, vernosť, ochotu a osobné nastavenie som tento rok zvolila formu verejného poďakovania. Viem, že sa to nezdá, ale už Prechádzku rozprávkovým parkom ťaháme spolu piaty rok. Vďaka Vám.

Marcela Vrbová – štatutárna zástupkyňa Mateského centra Úsmev

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Prvá hlúposť roka – platba za pohľad na vlastné vnúčatá

Published

on

By

Verejné korčuľovanie na piešťanskom zimnom štadióne je od začiatku januára spoplatnené.  Do redakcie sme dostali mail s príhodou a názorom jedného z návštevníkov.  Názor zverejňujeme v plnom znení.

Ilustr. foto

„Dnes som bol s manželkou na zimnom štadióne. Obaja sme dôchodcovia. Vnuci (6 a 7 rokov) dostali pod stromček nové korčule a chceli, aby sme sa išli na nich pozrieť na verejné korčuľovanie ako im to ide (2.1.2020, 11:15-12:30). Oni tam samozrejme šli s rodičmi a my sme sa s manželkou dohodli, že tam pôjdeme asi tak v polovici času korčuľovania. A tak sa aj stalo. Vybrali sme sa z domu okolo 11:30 a na štadión sme dorazili asi o 11:45 a chceli sme pobudnúť tak 15 až 20 minút.

Čakalo nás však hneď pri vchode novoročné privítanie Mesta Piešťany. Dvaja páni za stolíkom pri vchode, jeden z nich hrdo oblečený vo veste s tým novým šatanovským znakom SZĽH nás zastavili a pýtali od každého po 1,5 €. Samozrejme čítali sme na dverách oznam o spoplatnení, kde sa písalo o korčuliaroch a ich sprievode. No my s manželkou sme neboli ani jedno, ani druhé. Ako dedko a babka na dôchodku sme sa proste prišli pozrieť na 15 minút na vnukov ako korčuľujú. Preto som sa pánov za pultíkom spýtal, za čo vlastne chcú peniaze a navyše od dôchodcov. Ten zrejme vyššie postavený v tej fajnovej veste mi odvetil, že aj keď idem do obchodu, tak aj tam platím. Na to som mu odpovedal, že ak nevie, tak v obchode sa platí buď za tovar, alebo služby a toto nie je ani jedno, ani druhé. Po krátkej ostrejšej, ale slušnej výmene názorov sme s manželkou odišli s horkosťou v hrdle.

Som človek, ktorý nemá problém niekoho podporiť aj finančne, ak vidím, že je to pre dobrú a potrebnú vec a veľakrát som to aj urobil. A ak by tam vedľa tých nadutých pánov stála pokladnička na dobrovoľné príspevky pre rozvoj hokejovej mládeže, asi by som aj prispel. Ale toto? Toto je prvá hlúposť roka, s ktorou som sa hneď druhý deň v roku stretol. Cez to všetko prajem piešťanskému hokeju veľa úspechov v novom roku.“

Poznámka redakcie: Poplatky za verejné korčuľovanie sú príjmom nájomcu zimného štadióna, spoločnosti Športový hokejový klub 37 Piešťany s.r.o.

-red-

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Ako sa (ne)triedi odpad v Piešťanoch

Published

on

By

Posledné roky je trendom na Slovensku, ale aj vo svete triedenie odpadu. Tomuto trendu som samozrejme naklonený a vítam ho, nakoľko sa sám považujem za človeka, ktorý sa snaží nakladať s odpadom, čo najrozumnejšie a najšetrnejšie k našej planéte. Som totiž zástanca názoru, že každý človek má začať sám od seba, ak chce niekoho poučovať.

Tento trend pozorujem už nejaký čas aj v Piešťanoch. Veď aj štatistiky a plné kontajnery na triedený odpad svedčia o tom, že sa Piešťanci zlepšujú v triedení odpadu. V tento a ešte lepší trend som dúfal po zvolení aktuálneho primátora, nakoľko sám pracoval v tejto oblasti a mal túto agendu aj v predvolebnej kampani. Dokonca otvorenie nového zberného dvora vo mne vyvolalo pozitívny pocit z toho, že s novým primátorom prichádza aj nová odpadová politika. Bohužiaľ som sa asi zmýlil.

Mal som totiž tú česť navštíviť zberný dvor, keď som tam bol niečo vyhodiť. No a tu sa mi naskytol dosť zaujímavý pohľad. Do veľkého kontajnera s nápisom drobný stavebný odpad Služby mesta Piešťany vyhodili celý obsah vozidla, ktoré zberá odpad napríklad z pešej zóny, parku či chodníkov. Aby som uviedol môj šok na pravú mieru. V týchto odpadkových košoch, ktoré sa nachádzajú na pešej zóne alebo chodníkoch v meste sú rôzne nádoby. Konkrétne rozdelené, aby okoloidúci aspoň trocha odpad zatriedili.

Takže napríklad, ak máte plastovú fľašu dáte ju prirodzene do nádoby s označením plasty atď. Vozidlo zo Služieb mesta Piešťany zastaví a všetok tento natriedený odpad pracovník nahádže do tohto vozidla. Následne príde do zberného dvora a celý jeho obsah končí v kontajneri s názvom drobný stavebný odpad. Samozrejme mi nedalo a vyhotovil som si fotografie. Využil som portál odkazprestarostu.sk, kde som sa pýtal vedenia mesta, či o tom vôbec vedia. Do dnešného dňa som sa nedozvedel odpoveď.

Moja otázka je teda nasledovná: Načo? Načo toto divadielko o triedení odpadu, keď to neriešia ani Služby mesta Piešťany a zároveň aj zberný dvor. Vedenie mesta buď o tom ani nevie alebo vie a toleruje to. V oboch prípadoch je to smutné konštatovanie. Od bežného človeka sa očakáva, že bude ohľaduplný k životnému prostrediu a niektoré inštitúcie sa na tom asi iba smejú. Ja som sa v tej chvíli cítil jemne povedané ako blbec. Samozrejme dúfam, že tento článok ľudí neodradí triediť odpad, ale naopak donúti konať vedenie mesta k činom na nápravu tohto konania. Hlavne, keď je pán primátor  zástanca životného prostredia a triedenia odpadu.

-km-

Continue Reading

Reklama

Populárne články