Connect with us

Názory

Stanislav Drobný: „Celkový výsledok volieb je odrazom zložitej doby v ktorej žijeme. „

Published

on

V uplynulých dňoch sme vám postupne priniesli odpovede na štyri otázky, ktoré sme položili novozvoleným poslancom Národnej rady Slovenskej republiky. Postupne nám odpovedali Alan Suchánek, Magdaléna Kuciaňová i Martin Beluský. Posledným zvoleným poslancom z okresu Piešťany, ktorý zodpovedal naše otázky, je Stanislav Drobný. Kandidoval ako číslo 8 za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko a od občanov získal dohromady 3309 preferenčných hlasov.

Ako hodnotíte celkové výsledky volieb?
Celkový výsledok volieb je odrazom zložitej doby v ktorej žijeme. Samozrejme, 209 779 hlasov pre Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko veľmi potešilo. Chcel by som sa ešte raz aj prostredníctvom vašich stránok poďakovať našim voličom a sľubujem, že my ich dôveru nesklameme.

Čo podľa vášho názoru najviac ovplyvnilo rozhodnutie občanov?
Rozhodnutie občanov odráža zložitosť doby. Voliči to v sobotu naozaj nemali jednoduché. Veľkým problémom pre bežného občana je dostať sa k pravdivým informáciám o skutočných cieľoch a zámeroch jednotlivých politických strán. Klamstvo a cenzúra v tzv. mienkotvorných médiách je už na Slovensku, žiaľ, štandardom. U „štandardných“ a „systémových“ politikov je klamanie a zavádzanie občana v mnohých prípadoch už viac menej hlavným štýlom ich práce. To ani nehovorím o „upravených“ prieskumoch predvolebných preferencií, ktorých cieľom bolo nie informovať, ale vyzdvihnúť niektoré strany, iné a hlavne tú našu, „potopiť“ s tým, že stranu s 2% popularitou nemá zmysel voliť. Nakoniec sme dosiahli lepší výsledok ako prieskumami favorizovaná Sieť. A to vďaka tomu, že 209 779 voličov tieto mediálne hry proste prehliadlo a tentokrát sa už nenechali oklamať.

O tom, ako politici pred voľbami sľubujú a po voľbách veľmi často „euro hodnotovo“ robia presný opak svojich sľubov, viete iste aj sám. Mnohé strany, nielen tá naša, pred voľbami naznačovali, že kvóty na povinné presídľovanie migrantov na Slovensko nikdy nepripustia. V týchto dňoch sa obnovuje tlak na kvóty zo strany Angely Merkelovej a Bruselu. A tak čoskoro uvidíme, ako sa politici ostatných parlamentných strán postavia tomuto tlaku. Či bude prednejší Berlín a Brusel, alebo sľub vlastným voličom a ochrana Slovenska.

Ako sa pozeráte na váš osobný úspech?
Nenazval by som to osobným úspechom. Aj v mojom prípade je postup do parlamentu výsledkom tímovej práce. Chcel by som preto v tejto chvíli poďakovať všetkým členom a sympatizantom strany, vďaka ich aktivite sa o mne voliči dozvedeli. 3 309 prednostných hlasov potešilo a je aj veľkým záväzkom. Ďakujem v tejto súvislosti všetkým, čo pri mojom mene dali krúžok. Sľubujem, že urobím všetko preto, aby boli so svojou voľbou spokojní.

Čo sa budete snažiť na pôde NRSR budúce štyri roky presadzovať?
Otázka je, či to budú 4 roky. Pretože sa ukazuje, že „štandardné“ a „systémové“ strany sa zhodnú iba v jednej veci a to v tom, ako nás z Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko kritizovať, nálepkovať a haniť. Zostaviť vládu a pôsobiť zmysluplne v prospech Slovenska je pre nich už oveľa ťažšie ba až nemožné. Preto sa nedajú vylúčiť predčasné parlamentné voľby.

Ale nestabilita a chaos na Slovensku nie je to, čo by Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko chcela podporovať. My sme naším voličom sľúbili stabilné Slovensko, ktoré bude dobrým miestom pre život. Ako jediná parlamentná strana budeme presadzovať tri princípy súbežne národné, sociálne a kresťanské.

Preto budeme v parlamente konštruktívnou opozíciou. Nemáme problém podporiť každý dobrý a rozumný návrh, ktorý prospeje občanom Slovenska, nech ho predloží zástupca ktorejkoľvek inej parlamentnej strany.

To, že sa tie politické strany alebo pán prezident sa k nám stavajú tak, ako sa stavajú, v tejto súvislosti riešiť nemienime. Je to ich vizitka, nie naša.

Zákony prijímané parlamentom ovplyvňujú bežného občana a nás zaujíma predovšetkým on. My sme do parlamentu prišli hájiť záujmy bežného občana a nie hádať sa a „kupčiť“.

Iste aj my sami budeme predkladať návrhy za účelom zlepšenia života občanov Slovenska. Či sa budú ostatné parlamentné strany k nám chovať rovnako korektne, ako my k nim, to uvidíme.

Prvé dni po voľbách ukazujú, že skôr nie. Môžeme preto očakávať, že aj ten najlepší a najprepracovanejší návrh od našej strany neprejde. A to len preto, pretože sme ho predniesli my.

Myslím si ale, že občania si to iste všimnú a v najbližších parlamentných voľbách za to „štandardné“ politické strany „odmenia“ podobne, ako v týchto voľbách za predošlé „výkony“ „odmenili“ strany, ktoré sa do parlamentu nedostali.

-lt/Foto: archív-

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Prvá hlúposť roka – platba za pohľad na vlastné vnúčatá

Published

on

By

Verejné korčuľovanie na piešťanskom zimnom štadióne je od začiatku januára spoplatnené.  Do redakcie sme dostali mail s príhodou a názorom jedného z návštevníkov.  Názor zverejňujeme v plnom znení.

Ilustr. foto

„Dnes som bol s manželkou na zimnom štadióne. Obaja sme dôchodcovia. Vnuci (6 a 7 rokov) dostali pod stromček nové korčule a chceli, aby sme sa išli na nich pozrieť na verejné korčuľovanie ako im to ide (2.1.2020, 11:15-12:30). Oni tam samozrejme šli s rodičmi a my sme sa s manželkou dohodli, že tam pôjdeme asi tak v polovici času korčuľovania. A tak sa aj stalo. Vybrali sme sa z domu okolo 11:30 a na štadión sme dorazili asi o 11:45 a chceli sme pobudnúť tak 15 až 20 minút.

Čakalo nás však hneď pri vchode novoročné privítanie Mesta Piešťany. Dvaja páni za stolíkom pri vchode, jeden z nich hrdo oblečený vo veste s tým novým šatanovským znakom SZĽH nás zastavili a pýtali od každého po 1,5 €. Samozrejme čítali sme na dverách oznam o spoplatnení, kde sa písalo o korčuliaroch a ich sprievode. No my s manželkou sme neboli ani jedno, ani druhé. Ako dedko a babka na dôchodku sme sa proste prišli pozrieť na 15 minút na vnukov ako korčuľujú. Preto som sa pánov za pultíkom spýtal, za čo vlastne chcú peniaze a navyše od dôchodcov. Ten zrejme vyššie postavený v tej fajnovej veste mi odvetil, že aj keď idem do obchodu, tak aj tam platím. Na to som mu odpovedal, že ak nevie, tak v obchode sa platí buď za tovar, alebo služby a toto nie je ani jedno, ani druhé. Po krátkej ostrejšej, ale slušnej výmene názorov sme s manželkou odišli s horkosťou v hrdle.

Som človek, ktorý nemá problém niekoho podporiť aj finančne, ak vidím, že je to pre dobrú a potrebnú vec a veľakrát som to aj urobil. A ak by tam vedľa tých nadutých pánov stála pokladnička na dobrovoľné príspevky pre rozvoj hokejovej mládeže, asi by som aj prispel. Ale toto? Toto je prvá hlúposť roka, s ktorou som sa hneď druhý deň v roku stretol. Cez to všetko prajem piešťanskému hokeju veľa úspechov v novom roku.“

Poznámka redakcie: Poplatky za verejné korčuľovanie sú príjmom nájomcu zimného štadióna, spoločnosti Športový hokejový klub 37 Piešťany s.r.o.

-red-

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Ako sa (ne)triedi odpad v Piešťanoch

Published

on

By

Posledné roky je trendom na Slovensku, ale aj vo svete triedenie odpadu. Tomuto trendu som samozrejme naklonený a vítam ho, nakoľko sa sám považujem za človeka, ktorý sa snaží nakladať s odpadom, čo najrozumnejšie a najšetrnejšie k našej planéte. Som totiž zástanca názoru, že každý človek má začať sám od seba, ak chce niekoho poučovať.

Tento trend pozorujem už nejaký čas aj v Piešťanoch. Veď aj štatistiky a plné kontajnery na triedený odpad svedčia o tom, že sa Piešťanci zlepšujú v triedení odpadu. V tento a ešte lepší trend som dúfal po zvolení aktuálneho primátora, nakoľko sám pracoval v tejto oblasti a mal túto agendu aj v predvolebnej kampani. Dokonca otvorenie nového zberného dvora vo mne vyvolalo pozitívny pocit z toho, že s novým primátorom prichádza aj nová odpadová politika. Bohužiaľ som sa asi zmýlil.

Mal som totiž tú česť navštíviť zberný dvor, keď som tam bol niečo vyhodiť. No a tu sa mi naskytol dosť zaujímavý pohľad. Do veľkého kontajnera s nápisom drobný stavebný odpad Služby mesta Piešťany vyhodili celý obsah vozidla, ktoré zberá odpad napríklad z pešej zóny, parku či chodníkov. Aby som uviedol môj šok na pravú mieru. V týchto odpadkových košoch, ktoré sa nachádzajú na pešej zóne alebo chodníkoch v meste sú rôzne nádoby. Konkrétne rozdelené, aby okoloidúci aspoň trocha odpad zatriedili.

Takže napríklad, ak máte plastovú fľašu dáte ju prirodzene do nádoby s označením plasty atď. Vozidlo zo Služieb mesta Piešťany zastaví a všetok tento natriedený odpad pracovník nahádže do tohto vozidla. Následne príde do zberného dvora a celý jeho obsah končí v kontajneri s názvom drobný stavebný odpad. Samozrejme mi nedalo a vyhotovil som si fotografie. Využil som portál odkazprestarostu.sk, kde som sa pýtal vedenia mesta, či o tom vôbec vedia. Do dnešného dňa som sa nedozvedel odpoveď.

Moja otázka je teda nasledovná: Načo? Načo toto divadielko o triedení odpadu, keď to neriešia ani Služby mesta Piešťany a zároveň aj zberný dvor. Vedenie mesta buď o tom ani nevie alebo vie a toleruje to. V oboch prípadoch je to smutné konštatovanie. Od bežného človeka sa očakáva, že bude ohľaduplný k životnému prostrediu a niektoré inštitúcie sa na tom asi iba smejú. Ja som sa v tej chvíli cítil jemne povedané ako blbec. Samozrejme dúfam, že tento článok ľudí neodradí triediť odpad, ale naopak donúti konať vedenie mesta k činom na nápravu tohto konania. Hlavne, keď je pán primátor  zástanca životného prostredia a triedenia odpadu.

-km-

Continue Reading

Reklama

Populárne články