Connect with us

Názory

Reakcia Jaroslava Lušňáka na článok Krasokorčuliari v Piešťanoch skončili, nedohodli sa s hokejistami

Published

on

Je nám úprimne ľúto, situácie okolo TJ AKO, že tak talentovaná a kvalitná krasokorčuliarka, ako je Monika Simančíková, musí chodiť za ľadom do susedného Nového Mesta nad Váhom, ale verte mi, že nie vinou hokejového klubu! To určite nie je pravda. Pokúsim sa vám v krátkosti zreálniť situáciu.

[singlepic id=32726 w=320 h=240 float=left]Od polovice mesiaca november minulého roka 2011 sme sa snažili stretnúť s pani Simančíkovou, ohľadne rozdeľovania ľadovej plochy a možného spoplatnenia prenajatej ľadovej plochy. Stretnutie oboch strán sa odkladalo z dôvodu zaneprázdenia pani Simančíkovej (tréningové sústredenia Moniky v zahraničí a pod.). Táto situácia trvala až do konca roka 2011. Z uvedených dôvodov som 3. januára 2012 poslal list, v ktorom sme oznámili TJ AKO avizované spoplatnenie tréningových jednotiek od 1. januára 2012 a to na 50 eur bez DPH dopoludňajšie tréningy a 100€ tréningy v čase po 17.00 h.

Po doručení nášho listu sa uskutočnilo stretnutie s p. Simančíkovou, kde namietala výšku spoplatnenia. Po zvážení a vysvetlení si niektorých skutočností sme sa dopracovali k sume 40 eur bez DPH v doobedňajších hodinách. Jednalo sa o informáciu sumy za hodinu tréningu v Novom Meste nad Váhom (50 eur) a k tomu sme zobrali do úvahy cestovanie na tréning. Čiže, ak počítam, tak počítam, stále mi to nejde do hlavy! Lebo 48€ s DPH je vždy menej ako 50€ a plus cestovné náklady.

Priznávam, že v Piešťanoch TJ AKO nemohlo dostať toľko priestoru na lade v poobedňajších hodinách, ako v Novom Meste nad Váhom, ale to vyplýva zo súťaží a  zostavenia množstva vekových kategórii a hokejových ročníkov. Snažil som sa vysvetliť p. Simančíkovej, že už nemôžeme naďalej doplácať na aktivity súkromného klubu TJ AKO, tak ako to bolo do teraz!!!

REKLAMA

O celej situácii bola informovaná aj Dozorná rada, ktorá dohliada na plnenie zmluvy medzi Mestom a ŠHK 37. Dokonca  bola p. Simančíková pozvaná na zasadnutie Dozornej rady pánom PHDr. Dubovským, ktorý je jej členom. Ale na zasadnutie rady sa nedostavila!

Hokejový klub má v nájme Zimný štadión od mesta a zaviazal sa oň starať, čo aj plní! Podľa zmluvy mesto prispieva na energie (elektrina, plyn, voda) max. do výšky 149 tisíc € za rok, čo vystačí pri dnešných cenách energií cca do októbra. Celkové prevádzkové náklady Zimného štadióna predstavujú cca 330 tisíc €. A to podotýkam, že to sú skutočné a kontrolované prevádzkové náklady mestom, nie náklady na činnosť !!!!

Na svoju športovú činnosť si tak isto musíme finančné prostriedky zabezpečiť sami. Pani Simančíková uvádza, že ich rodičia platia od 40 do 110 € mesačne. Ale to je poplatok do kasy TJ AKO , z ktorého si hradia svoje výdavky. Ďalej uvádza, že niektoré deti prestali navštevovať ich oddiel! Keď hokejový klub pred tromi rokmi oslovoval ostatné športové kluby, aby sme sa združili do základných športových ročníkov (návšteva športových tried na základnej škole) z dôvodu nízkeho počtu detí na športoviskách, a zabezpečili tak čo najlacnejší tréningový proces pre svojich malých zverencov a udržali si športové triedy, nikto nás nepodporil a nemal o tento projekt záujem!!! Bohu žiaľ ani TJ AKO. Stačilo len tak málo, chcieť! Prestať sa hrať na svojom piesočku!

Možno viacerí občania o tom nevedia, ale Hokejový klub sa vzdal ďalších možných dotácií od mesta Piešťany v prospech ostatných menších klubov!

Prečo si každý nepozametá pred svojimi dverami, prečo poniektorým stále leží v žalúdku najúspešnejší kolektívny šport v Piešťanoch za posledné roky?! Kedy z nás vyprší tá zloba a závisť?! Oplatí sa v našom meste niečo budovať?! No a na koniec otázka pre čitateľa: Kúpili by ste za svoje peniaze auto susedovi? Nech si každý občan Piešťan urobí svoj názor.

P.S. pre pani Simančíkovú:

Evka prepáč, nechcel som to medializovať, ale nedalo mi na to nereagovať! Vaša rodina vie, že Monike držím palce a obdivujem prácu Vášho trénera, ale toto nie je o jednotlivcovi. Čo budete robiť, keď aj v Novom Meste pritvrdia? Čo ste spravili, si Piešťany nezaslúžia!

Autor: Jaroslav Lušňák, prezident ŠHK 37 Piešťany

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Prvá hlúposť roka – platba za pohľad na vlastné vnúčatá

Published

on

By

Verejné korčuľovanie na piešťanskom zimnom štadióne je od začiatku januára spoplatnené.  Do redakcie sme dostali mail s príhodou a názorom jedného z návštevníkov.  Názor zverejňujeme v plnom znení.

Ilustr. foto

„Dnes som bol s manželkou na zimnom štadióne. Obaja sme dôchodcovia. Vnuci (6 a 7 rokov) dostali pod stromček nové korčule a chceli, aby sme sa išli na nich pozrieť na verejné korčuľovanie ako im to ide (2.1.2020, 11:15-12:30). Oni tam samozrejme šli s rodičmi a my sme sa s manželkou dohodli, že tam pôjdeme asi tak v polovici času korčuľovania. A tak sa aj stalo. Vybrali sme sa z domu okolo 11:30 a na štadión sme dorazili asi o 11:45 a chceli sme pobudnúť tak 15 až 20 minút.

Čakalo nás však hneď pri vchode novoročné privítanie Mesta Piešťany. Dvaja páni za stolíkom pri vchode, jeden z nich hrdo oblečený vo veste s tým novým šatanovským znakom SZĽH nás zastavili a pýtali od každého po 1,5 €. Samozrejme čítali sme na dverách oznam o spoplatnení, kde sa písalo o korčuliaroch a ich sprievode. No my s manželkou sme neboli ani jedno, ani druhé. Ako dedko a babka na dôchodku sme sa proste prišli pozrieť na 15 minút na vnukov ako korčuľujú. Preto som sa pánov za pultíkom spýtal, za čo vlastne chcú peniaze a navyše od dôchodcov. Ten zrejme vyššie postavený v tej fajnovej veste mi odvetil, že aj keď idem do obchodu, tak aj tam platím. Na to som mu odpovedal, že ak nevie, tak v obchode sa platí buď za tovar, alebo služby a toto nie je ani jedno, ani druhé. Po krátkej ostrejšej, ale slušnej výmene názorov sme s manželkou odišli s horkosťou v hrdle.

Som človek, ktorý nemá problém niekoho podporiť aj finančne, ak vidím, že je to pre dobrú a potrebnú vec a veľakrát som to aj urobil. A ak by tam vedľa tých nadutých pánov stála pokladnička na dobrovoľné príspevky pre rozvoj hokejovej mládeže, asi by som aj prispel. Ale toto? Toto je prvá hlúposť roka, s ktorou som sa hneď druhý deň v roku stretol. Cez to všetko prajem piešťanskému hokeju veľa úspechov v novom roku.“

Poznámka redakcie: Poplatky za verejné korčuľovanie sú príjmom nájomcu zimného štadióna, spoločnosti Športový hokejový klub 37 Piešťany s.r.o.

-red-

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Ako sa (ne)triedi odpad v Piešťanoch

Published

on

By

Posledné roky je trendom na Slovensku, ale aj vo svete triedenie odpadu. Tomuto trendu som samozrejme naklonený a vítam ho, nakoľko sa sám považujem za človeka, ktorý sa snaží nakladať s odpadom, čo najrozumnejšie a najšetrnejšie k našej planéte. Som totiž zástanca názoru, že každý človek má začať sám od seba, ak chce niekoho poučovať.

Tento trend pozorujem už nejaký čas aj v Piešťanoch. Veď aj štatistiky a plné kontajnery na triedený odpad svedčia o tom, že sa Piešťanci zlepšujú v triedení odpadu. V tento a ešte lepší trend som dúfal po zvolení aktuálneho primátora, nakoľko sám pracoval v tejto oblasti a mal túto agendu aj v predvolebnej kampani. Dokonca otvorenie nového zberného dvora vo mne vyvolalo pozitívny pocit z toho, že s novým primátorom prichádza aj nová odpadová politika. Bohužiaľ som sa asi zmýlil.

Mal som totiž tú česť navštíviť zberný dvor, keď som tam bol niečo vyhodiť. No a tu sa mi naskytol dosť zaujímavý pohľad. Do veľkého kontajnera s nápisom drobný stavebný odpad Služby mesta Piešťany vyhodili celý obsah vozidla, ktoré zberá odpad napríklad z pešej zóny, parku či chodníkov. Aby som uviedol môj šok na pravú mieru. V týchto odpadkových košoch, ktoré sa nachádzajú na pešej zóne alebo chodníkoch v meste sú rôzne nádoby. Konkrétne rozdelené, aby okoloidúci aspoň trocha odpad zatriedili.

Takže napríklad, ak máte plastovú fľašu dáte ju prirodzene do nádoby s označením plasty atď. Vozidlo zo Služieb mesta Piešťany zastaví a všetok tento natriedený odpad pracovník nahádže do tohto vozidla. Následne príde do zberného dvora a celý jeho obsah končí v kontajneri s názvom drobný stavebný odpad. Samozrejme mi nedalo a vyhotovil som si fotografie. Využil som portál odkazprestarostu.sk, kde som sa pýtal vedenia mesta, či o tom vôbec vedia. Do dnešného dňa som sa nedozvedel odpoveď.

Moja otázka je teda nasledovná: Načo? Načo toto divadielko o triedení odpadu, keď to neriešia ani Služby mesta Piešťany a zároveň aj zberný dvor. Vedenie mesta buď o tom ani nevie alebo vie a toleruje to. V oboch prípadoch je to smutné konštatovanie. Od bežného človeka sa očakáva, že bude ohľaduplný k životnému prostrediu a niektoré inštitúcie sa na tom asi iba smejú. Ja som sa v tej chvíli cítil jemne povedané ako blbec. Samozrejme dúfam, že tento článok ľudí neodradí triediť odpad, ale naopak donúti konať vedenie mesta k činom na nápravu tohto konania. Hlavne, keď je pán primátor  zástanca životného prostredia a triedenia odpadu.

-km-

Continue Reading

Reklama

Populárne články