Názory

Reakcia Evy Simančíkovej na článok Krasokorčuliari v Piešťanoch skončili, nedohodli sa s hokejistami

By 7. novembra 2012No Comments

Vážená redakcia, v pondelok ste uverejnili reakciu pána Lušňáka na článok Krasokorčuliari v Piešťanoch končia, nedohodli sa s hokejistami, ktorá je plná narážok a útokov na náš klub a na mňa osobne. Cítim povinnosť k členom nášho klubu aj k piešťanskej verejnosti uviesť veci na pravú mieru. Keďže sa mi v pondelok nepodarilo spojiť sa s pánom Lušňákom telefonicky prosím vás o zverejnenie môjho stanoviska:

[singlepic id=37072 w=320 h=240 float=right]Článok v PNkách nevyšiel na našu objednávku, bola som redakciou iba požiadaná o reakciu na podnet čitateľa. Preto sa ma veľmi dotklo, keď som si prečítala citujem „to čo ste spravili si Piešťany nezaslúžia“. Alebo to je reakcia na náš odchod z Piešťan? Iba sme sa prispôsobili podmienkam a odišli sme trénovať na menej honosnú, ale nízkonákladovú ľadovú plochu. Budeme reprezentovať mesto, ktoré pre nás vytvára dôstojné podmienky.

Nemáme silu ani chuť bojovať proti hokeju. Vážim si všetkých športovcov, sama som tréner a viem, aká drina sa skrýva za úspechom . Ale nikomu nič nezávidíme, my sme tiež vybudovali úspešný klub, ktorý 22 rokov reprezentoval Piešťany doma aj v zahraničí. Bohužiaľ nemáme vlastné športovisko a sme odkázaní na dobrú vôľu iných. Nie je to o jednej pretekárke, šikovných detí máme v oddiely dosť, bohužiaľ viaceré sú limitované financiami.

Nikdy sme nepovedali, že chceme všetko zadarmo. Vo veci spoplatnenia sme sa stretli koncom roka 2011, hovorili sme o  poplatkoch v dôsledku zvýšenia cien elektriny od 1.1.2012, s čím so súhlasila. Žiadala som, aby mi pred koncom roka bola oznámená suma zodpovedajúca tomuto zvýšeniu. Oznámenie o zvýšení poplatkov bolo odoslané a doručené až v januári, pričom navýšenie ceny z 0 na 50 EUR + DPH za hodinu ľadu som ale nepovažovala za adekvátne . Celkom nesedia ani údaje o cene (100 € za hodinu sme mali platiť za všetky poobedné tréningy, nie až od 17:00 ako uvádza pán Lušňák).

REKLAMA

Chápem, že ŠHK 37 má v nájme mestský majetok, ktorý sa snaží zveľaďovať, a súhlasím, že to robí dobre. Pán Lušňák si iste spomína, že TJ AKO Piešťany podporil žiadosť ŠHK 37 o nájom zimného štadióna. Preto ešte raz opakujem – nechceli sme nič zadarmo, dokonca keď sme sa ešte „zmestili“ do rozpisu tréningov poobede, platili sme aj na niekoľko mesiacov dopredu.

Čo sa týka športových tried – pre krasokorčuliarov v situácii, keď máme iba jednu ľadovú plochu, nemá zmysel spájať sa s hokejistami v športovej triede. Krasokorčuliari netrénujú „po ročníkoch“ lebo máme v každom ročníku 1-2 deti, niektorí pretekári už chodia na gymnázium a všetci trénujeme spoločne. Rozšírenie členskej základne za súčasných podmienok neprichádza do úvahy. To sú ale veci, ktoré majú veľa špecifík oproti hokeju, tie som vysvetlila niekoľkokrát na vedení ŠHK 37 a nemá význam rozoberať ich do detailu v novinách.

Na spomínanom zasadnutí Dozornej rady som nezúčastnila, lebo – ako mi bolo povedané – pozvať by ma mal predseda Dozornej rady, čo sa nestalo. Považovala som za nedôstojné prísť niekam, kam ma nepozvali. Preto sa jednalo „o nás bez nás“.

TJ AKO Piešťany nie je „súkromný klub“, ale občianske združenie riadne registrované na Ministerstve vnútra SR.

Nemám nič proti diskusii na tému financovania športu, ale bola by som rada, keby sa týmto ukončilo osobné napádanie, ktoré nič nerieši. TJ AKO vyčerpal všetky možnosti riešenia a zariadil sa podľa situácie. Trénujeme ďalej, okrem iného bojujeme o kvalifikáciu na ZOH 2014 (všetkým, ktorí nám v diskusii vyjadrili podporu úprimne ďakujeme).

Autorka: Eva Simančíková, predsedníčka TJ AKO Ilustr. foto: th

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972