Názory

Piešťanci spia. Potom budú nadávať, že tu skapal pes

By 16. augusta 2012No Comments

Zostávajú už len dva dni a mladým ľuďom hrozí, že peniaze na výstavbu adrenalínového centra nedostanú.

[singlepic id=17063 w=320 h=240 float=left]Hlasovanie je pritom podobne jednoduché ako v súťaži o rekonštrukciu kultúrnych pamiatok, ktorú vďaka aktivite obyvateľov Piešťan vyhrali sochy antických bohov pred hotelom Thermia Palace. Aj vtedy sa spojili všetky regionálne médiá a presviedčali svojich čitateľov i divákov, aby hlasovali. Podarilo sa. Sochy získali 3 645 hlasov. Centrum, ktoré chce skvalitniť trávenie voľného času najmä mladým a aktívnym ľuďom, má dva dni pred koncom súťaže takmer o 3-tisíc hlasov menej. Aj preto za ostatnými projektmi zaostáva.

Druhý raz Piešťanci presvedčili o svojej občianskej angažovanosti vtedy, keď vyzbierali 267 starých mobilov. Bola to tretina z toho čo sa podarilo vyzbierať spoločnosti Orange po celom Slovensku. Súťaž sme nevyhrali, ale špeciálna cena za výnimočnú aktivitu je o to hodnotnejšia.

Pri pohľade na tieto vynikajúce výsledky by sa mohlo zdať, že peniaze na lezeckú a boulderingovú stenu, krytý skate park a prekážky pre korčuliarov i bikerov budú oveľa väčším lákadlom.

Nie sú. Piešťanci spia a potom budú nadávať, že tu skapal pes. Je možné, že viacerí z nás hlasovali za iné projekty na západnom Slovensku, ale určite sa nájde ešte množstvo tých, ktorí nehlasovali vôbec. Práve oni môžu pomôcť získať pre svoje mesto peniaze na Adrenalínové centrum.

Hlasujte, pomôžete postaviť adrenalínové centrum

Autor: Martin Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972