Connect with us

Názory

Ospravedlnenie čerta Didaktelesa za meškanie mikulášskeho programu

Published

on

Drahí obyvatelia mesta Piešťany,

som – čert Didakteles z Vášho mikulášskeho programu. Vediem naše Divadlo Clipperton, ktoré mikulášsky program predviedlo. V jednom sa v diskusii o meškaní Mikuláša mýlite a to je fakt – v žiadnom prípade nešlo o chybu organizátora! Ten bol s našim divadlom korektne, dlhodobo dohodnutý na všetkých podmienkach a samozrejme i na tom, že prídeme s dostatočným časovým predstihom. (Prácu MsKS Piešťany by ste možno viac ocenili, keby ste videli ako ste na tom v porovnaní s mnohými inými mestami na Slovensku. Hráme “všade“, viem o čom hovorím.)

Advertisement
Hello GPT

[singlepic id=37713 w=520 h=340 float=center]

 

Advertisement
Hello GPT

Divadlo. Je to naša práca a iste si viete predstaviť, že v deň ako je 6. december sme “na roztrhanie“ (napríklad v porovnaní s letom). Pred týmto programom sme hrali rozprávku v Nitre. Maličké deti meškali, pretože veľká časť z nich boli škôlkari a všade bolo tak veľa snehu, že im cesta dala zabrať. Mali sme sa na tieto deti vykašľať? Nezahrať im rozprávku na Mikuláša? Je pravda, že sme ju trochu skrátili i mali svižnejšie tempo, ale všetko dobre dopadlo a GPS ukazovala príchod do Piešťan ešte stále aspoň tesne pred štvrtou hodinou, kedy mal program začať. V prípade nutnosti ako je táto vieme z času GPS ešte dosť aj ukrojiť, ale v ten deň sa jednoducho – nedalo. Snehovú metelicu striedala hmla, neodhrnutá cesta, šmykľavá diaľnica. V tento deň sme vyrážali na cesty o štvrtej ráno, viete koľko rozbitých áut sme videli na cestách a popri nich? Nemôžem nášmu šoférovi (Mikulášovi) povedať, aby nás v aute pozabíjal, aj keď jedným z našich základných kréd je “nemeškať“ (a hráme cca. 500 predstavení ročne, prečo? nuž asi nie sme “zlí“:), a to ešte bola v Hlohovci havária a autá boli zastavované na dlhú dobu, ale uprosil som policajtov, aby nás pustil, lebo v Piešťanoch na námestí na nás čakajú decká, a keďže som už bol v kostýme čerta – uverili a umožnili nám ešte prejsť (ako jediným!). Pri námestí (kde nám organizátor v spolupráci s políciou vybavil to, aby sme mohli zastaviť hneď na mieste) sme zaparkovali 16:35, a už o asi päť minút som robil čertovské zbojstvá pre Vaše ratolesti a verím, že tak trochu i pre Vás.

REKLAMA

Advertisement
Hello GPT

 

Aký bol program? Nuž každému sa páčiť nemusel (to platí napokon vždy a pre všetko), ale my sme sa snažili najlepšie ako vieme a osobne som mal pocit, že tí ktorí ostali boli spokojní. Sme profesionáli, je to naša práca, ktorú máme radi, aj sa ňou živíme. Sme vyštudovaní herci. Hráme tak mikulášsky program ako aj Shakespeara. Som presvedčený, že aj vo Vašom meste mate veľa schopných a talentovaných ľudí a mohli program robiť i oni (reagujem na názory v diskusii). Minimálne budete môcť v budúcnosti porovnávať.

Advertisement
Hello GPT

Meškali sme pretože vonku sa ženili čerti. Ale aj tak sa Vám všetkým úprimne ospravedlňujem – hlavne malým deťom, ktoré mrzli. Počasiu človek, ani Mikuláš nerozkáže. Ale predsa len – vianočné sviatky, ktoré práve s príchodom Mikuláša akosi začínajú sú predsa aj o porozumení a tolerancii, mal som pocit, že deti v Piešťanoch, ktoré na javisku Mikulášovi recitovali a spievali s cencúľmi na nosoch to chápu. Viem, že ste ich priviedli k tomu najmä Vy, ich rodičia.

Ešte raz sa Vám všetkým za meškanie ospravedlňujem a prajem Vám všetkým skutočné požehnané a pokojné Vianoce.

Advertisement
Hello GPT

Váš čert Didakteles – Peter KočanDivadlo Clipperton

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články