Connect with us

Komunálne voľby 2014

O voľbách, blufoch a rozume

Published

on

Je pred voľbami a tak málokoho prekvapí, že si na portáli pnky.sk neprečíta kritický článok na adresu iniciatívy Spoločne pre Piešťany a jej kandidátov. Rovnako nikoho neprekvapuje, že miestny týždenník istých kandidátov a ich aktivity ignoruje a že kauzu typu CT si skôr ako naša miestna súkromná televízia financovaná mestom všimne Sme a TV Markíza… Prieskum volebných preferencií uverejnený v tlačovine s názvom Naše novinky ma ale teda riadne prekvapil…

Čítajme preto aj toto periodikum, tak ako iné, na ktoré sme zvyknutí, s porozumením. Spomenutý prieskum je v prvom rade uverejnený ako reklama, platená inzercia. Väčšiu informačnú hodnotu ako mená kandidátov a percentuálne hodnoty pri ich menách má tak meno konateľa/majiteľa spoločnosti, ktorá prieskum robila.

Ide o agentúru Politicon, ktorej konateľom je Michal Hynek – poslanec mestského zastupiteľstva Piešťan. Ten, ktorý spolu s kandidátom na primátora Milošom Tamajkom opustili pred časom stranu Smer. Ide zároveň o agentúru Politicon, ktorá zabezpečuje Tamajkovu predvolebnú kampaň. Napríklad vystúpenie folklórneho súboru v Dome umenia, na ktoré Tamajka cez miestne reklamné noviny priaznivcov pozýval.

Povedané v skratke, prieskum, ktorý robila agentúra platiaca mítingy jednému z kandidátov, treba brať s rovnakou rezervou, ako napríklad správy o aktivitách kandidátov iniciatívy Spoločne pre Piešťany, ktoré čítate na webe či papieri tlačenom a editovanom kandidátmi tejto iniciatívy.

Politickej reklamy máme v tomto období plné schránky a kandidáti sa na nás usmievajú z každej voľnej reklamnej plochy. Niekto to vníma, niekto nie a väčšinu to nezaujíma. Problém však je, keď čistú, hoci politickú, reklamu začína nahrádzať podfuk a konflikt záujmov.

Preto navrhujem jedno. Zostaňte, páni kandidáti, aspoň tu v Piešťanoch, pri čistom politickom súboji. Politická reklama nech je reklamou, PR nech je PR a bluf nech zostane blufom.

Autor: Michal Petruška

P.S.: Ak bude článok uverejnený, tak posledná veta platí aj pre diskusiu pod ním .-)

Continue Reading

Aktuality

V Chtelnici sa budú možno voľby opakovať

Published

on

By

Komunálne voľby na post starostu obce Chtelnica boli tesné. Doterajší starosta Peter Radošinský (KDH) získal  808 (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Ako som sa mýlil a ako to Removi nevyšlo

Published

on

By

Výsledok primátorských volieb priniesol prekvapenie – viac-menej vyrovnaný súboj troch (viac…)

Continue Reading

Komunálne voľby 2014

Spoločne pre Piešťany: Ďakujeme, je to veľký záväzok

Published

on

By

Ďakujeme všetkým voličom za podporu. Vďaka nej sa do zastupiteľstva Mesta Piešťany dostalo 11 zo 14-tich členov (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články