Nora Slišková: „Toto bude ťažké.“

Nora Slišková: „Toto bude ťažké.“

17. decembra 2016 Off Od PNky.sk

TOTO BUDE ŤAŽKÉ. Lebo príde deň, keď podobných názorových vlastizradcov ako ty budú vešať na ulici. Pred pár dňami nám takýto mail prišiel do redakcie v na článok kolegyne o brexite. Samozrejme, s ďalšími nechutnosťami. Nebol prvý a zďaleka ani posledný. A nespomínam to preto, že by ma prekvapil, zarážajúca je rýchlosť stupňovania agresivity a jej tak desivo bezproblémový prienik z virtuálneho sveta do skutočného. Nenávisť zrejmá nielen z takýchto mailov či diskusií na internete začína byť ako norma, vzorec správania, prítomná v spoločnosti. Zastaviť to bude mimoriadne ťažké.

Kto si nahovára, že sa ho toto netýka, mýli sa. Ak existuje dookola sa opakujúci zápas, je to ten s ľudskou nenávisťou, ktorá stojí za všetkým obludným, čo si ľudia kedy navzájom urobili. Jej schopnosť pohlcovať zdravý rozum, dobré inštinkty a šíriť sa je nekonečná. Stačí sa pozerať okolo seba, na medziľudské vzťahy, politiku. Nenávisť sa stáva spoločenským postojom. Extrémizmus legitímnym politickým nástrojom.

Nerobme si ilúzie, fašisti na internete, na ulici, vo vedení BB kraja, v parlamente, to je iba začiatok. Potom príde záver, kto sa nechytá, nech si nalistuje minulosť. Nevyrieši to ani najdokonalejšia legislatíva, ani teoretizovanie, čo ľudí tak fascinuje na zle, a že to určite zvládneme. Čo ak teraz nie?

Čas varovaní je preč, o to horšie je, že odpoveď je zatiaľ chabá.

Nora Slišková, šéfredaktorka denníka Pravda

-Nora Slišková/Publikované so súhlasom – Ale hejt neskryje/Zdroj životopis: /Foto: YouTube.com-