Názory

Megaprojekty a časovaná bomba

By 21. februára 2012No Comments

Nápady developerov, čo všetko postavia na na ľavej strane Váhu, sú až také mega, že ich môže zastaviť iba časovaná bomba.

[singlepic id=20935 w=320 h=240 float=left]Informácie o astronomických investíciách nedávno priniesol Piešťanský týždeň. Noviny bombasticky vytiahli na svetlo sveta projekty staré niekoľko rokov. Nad Bankou má stáť mestečko snov s aquaparkom, amfiteátrom a zázemím pre kúpeľné služby. Breh Sĺňavy sa premení na mestskú pláž s nákupným centrom, reštauráciami, hotelom, kongresovým strediskom. Dohromady za stovky miliónov eur. Správu prebrali aj dva celoštátne bulvárne weby, ale k jej hodnovernosti neprispeli.

Nikto totiž v tejto súvislosti nespomenul časovanú bombu. Takto výstižne nazval dosluhujúci Krajinský most starosta Banky, na ktorej území sa megaprojekty majú stavať. Majú, ale v dohľadnej dobe určite nebudú. Most totiž stavebný nápor neunesie a jeho obchádzka práce predraží. A ak by megaprojekty napriek tomu dokončili, kadiaľ budú na ľavú stranu Váhu prúdiť tie sľubované státisíce návštevníkov?

Trnavský samosprávny kraj, ktorému most patrí, v tomto roku nenašiel peniaze ani na jeho opravu. Bez pomoci štátu náhradné premostenie Váhu nepostaví. A zdá sa, že štát má iné priority.

Poradiť by mohol Ľudovít Winter. Tento developer na svoju dobu megaprojektov držal svoje vizionárske nápady trochu viac pri zemi a investoval do obyčajnej infraštruktúry. Dva milióny eur na rekonštrukciu Krajinského mosta sú oproti sľubovaným megainvestíciám iba drobné.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972