Z okresu Piešťany boli v sobotňajších voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky zvolení štyria kandidáti. Novým poslancom sme položili štyri rovnaké otázky a postupne budeme zverejňovať ako na ne odpovedali. Včera ste si mohli prečítať, ako na ne reagoval lekár Alan Suchánek, dnes vám prinášame odpovede Magdalény Kuciaňovej. Poslankyňa získala vo voľbách dohromady 5737 preferenčných hlasov a celkovo sa umiestnila na 11. mieste v rámci Slovenskej národnej strany.

Ako hodnotíte celkové výsledky volieb?
Pre Slovensko ako nevyhnutný začiatok zmeny v spôsobe vzájomného správania sa voči sebe. Občania dali najavo to, čo politici nepočuli alebo nechceli počuť a jasne povedali, že sú tu celé 4 roky, a nie len raz za 4 roky.

Čo podľa vášho názoru najviac ovplyvnilo rozhodnutie občanov?
Samotný odklon politikov a politiky od ľudí, z ktorého pramení znechutenie z politiky a nezáujem o správu vecí verejných, nevraživosť a neúcta politikov medzi sebou, neriešenie ich skutočných a existenčných problémov.

Ako sa pozeráte na váš osobný úspech?
Politika je služba a nie obláčik, na ktorý si politik sadne a zabudne z výšky na tých, bez ktorých by nebol, preto svoj úspech vo voľbách považujem za úspech všetkých, nie len svoj osobný.

Čo sa budete snažiť na pôde NR SR budúce štyri roky presadzovať?
Návrat slušnosti a odbornosti, čo je začiatkom hľadania najlepších riešení pre ľudí. Bez slušnosti a odbornosti každé presadzovanie ostáva len snahou na papieri, čo nepomáha nikomu.

-lt/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972