Connect with us

Názory

Hotel Máj: So zvýšením dane za ubytovanie absolútne nesúhlasíme

Published

on

Návrh na zvýšenie dane za ubytovanie  je demokratický. V demokracii každý, aj nekompetentný, môže predniesť nejaký návrh (aj hlúpy).  Aký je dôvod zvyšovať daň z ubytovania? Má mesto produkt cestovného ruchu, ktorý napĺňa hotely?

[singlepic id=36043 w=320 h=240 float=left] Nie! Piešťany sa z hľadiska záujmu o pobyt dostali na okraj záujmu. Za posledné roky iné časti Slovenska dobudovali strediská cestovného ruchu s vysokou pridanou hodnotou a s následnou vysokou návštevnosťou. Ich návštevníci platia maximálne toľko, čo v Piešťanoch. Do Piešťan na pobyt idú väčšinou domáci pacienti s liečebným preukazom a pacienti zo zahraničia so zdravotnými problémami do SLK.

Ale v meste je veľa ubytovacích zariadení, ktorých hostia roky platia daň z ubytovania. Tieto peniaze sa nikdy nevrátili do zlepšenia služieb pre poskytovateľov ubytovania. Ideme trestať turistov za to, že sem vôbec ešte prídu a ubytujú sa? Pýtal sa niekto tých, čo vyberajú túto daň, aký majú na to názor? Čo oni počúvajú od návštevníkov na možnosti strávenia dovolenky v Piešťanoch? Môže sa reálne stať, že zvýšenie tejto dane spôsobí ďalší úbytok návštevníkov mesta Piešťany.

Ak niekto povie, že je to všetko OK, je demagóg, alebo nebol ďalej ako v Kocuriciach. O výške tejto dane by malo mesto rokovať aj so zástupcami ubytovacích zariadení. A nielen o výške, ale aj o použití takto vybratých finančných prostriedkov. Ak o tom budú rozhodovať a podávať návrhy kompetentní, len tak sa môže zlepšiť kvalita poskytovaných služieb na území mesta Piešťany pre návštevníkov, od ktorých sa táto daň vyberá. Tak to funguje v skutočnej demokracii.

My, ako hotel, sme napríklad museli vytvoriť produkt, ktorý vôbec nie je závislý na meste Piešťany. Podstatná časť našich hostí si vybrala náš hotel, pretože má dobrú ponuku, službu a referencie. Situáciu, že hotel sa naplní ľuďmi, pretože chcú ísť do Piešťan, alebo na základe toho, že sa v Piešťanoch niečo deje, nepoznáme.

Zabezpečujeme našim vlastným minibusom prepravu hostí, ak chcú ísť do mesta, či dostať sa k nám zo železničnej alebo autobusovej stanice. Mestská hromadná doprava je smerom k zimnému štadiónu a Lodenici takmer bez spojení. Poviete si, že snáď každý má auto alebo navigáciu, no čudovali by ste sa, ale nemá.

Naozaj potrebujeme ešte zvýšiť výšku dane z ubytovania, ktorá je už teraz nemalá? Pri pobyte na sedem nocí zaplatí manželský pár mestu vo forme dane za ubytovanie 14 €.

Čo tu dostáva turista viac ako v inom meste? Čo pre neho mesto spravilo? Toto sú bežné otázky našich hostí.

Naozaj nevidíme najmenší dôvod potrestať aj tých pár turistov čo sem prídu. Nech si ktokoľvek z navrhovateľov skúsi odpracovať pár dní na recepcii v hoteli a odpovedať na nepríjemné otázky návštevníkov a turistov, keď túto daň platia. Už teraz im to nie je málo.

Predstavte si, že iné mestá nemajú príjem z tejto dane, no aj tak sú čisté, upratané a bezpečné.

Často počúvame od hostí, že za čo máme mestu zaplatiť? Za to, že sme Vás nemohli nájsť pol hodinu a autom sme blúdili, pretože tu neexistujú žiadne navigačné tabule so smerovkami pre turisticky záujmové objekty? Čože nám mesto také dalo, aby sme mu my dali za týždeň 14€?

Malo by sa skôr uvažovať o znížení tejto dane ako formy podpory rozvoja cestovného ruchu.

Medical Wellness Hotel Máj***

Espa Line, spol. s r.o.

Ing. Milan Strečasnký – konateľ spoločnosti

PhDr. Branislav Širilla – riaditeľ hotela

Foto: hotelmaj.sk

Continue Reading

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Prvá hlúposť roka – platba za pohľad na vlastné vnúčatá

Published

on

By

Verejné korčuľovanie na piešťanskom zimnom štadióne je od začiatku januára spoplatnené.  Do redakcie sme dostali mail s príhodou a názorom jedného z návštevníkov.  Názor zverejňujeme v plnom znení.

Ilustr. foto

„Dnes som bol s manželkou na zimnom štadióne. Obaja sme dôchodcovia. Vnuci (6 a 7 rokov) dostali pod stromček nové korčule a chceli, aby sme sa išli na nich pozrieť na verejné korčuľovanie ako im to ide (2.1.2020, 11:15-12:30). Oni tam samozrejme šli s rodičmi a my sme sa s manželkou dohodli, že tam pôjdeme asi tak v polovici času korčuľovania. A tak sa aj stalo. Vybrali sme sa z domu okolo 11:30 a na štadión sme dorazili asi o 11:45 a chceli sme pobudnúť tak 15 až 20 minút.

Čakalo nás však hneď pri vchode novoročné privítanie Mesta Piešťany. Dvaja páni za stolíkom pri vchode, jeden z nich hrdo oblečený vo veste s tým novým šatanovským znakom SZĽH nás zastavili a pýtali od každého po 1,5 €. Samozrejme čítali sme na dverách oznam o spoplatnení, kde sa písalo o korčuliaroch a ich sprievode. No my s manželkou sme neboli ani jedno, ani druhé. Ako dedko a babka na dôchodku sme sa proste prišli pozrieť na 15 minút na vnukov ako korčuľujú. Preto som sa pánov za pultíkom spýtal, za čo vlastne chcú peniaze a navyše od dôchodcov. Ten zrejme vyššie postavený v tej fajnovej veste mi odvetil, že aj keď idem do obchodu, tak aj tam platím. Na to som mu odpovedal, že ak nevie, tak v obchode sa platí buď za tovar, alebo služby a toto nie je ani jedno, ani druhé. Po krátkej ostrejšej, ale slušnej výmene názorov sme s manželkou odišli s horkosťou v hrdle.

Som človek, ktorý nemá problém niekoho podporiť aj finančne, ak vidím, že je to pre dobrú a potrebnú vec a veľakrát som to aj urobil. A ak by tam vedľa tých nadutých pánov stála pokladnička na dobrovoľné príspevky pre rozvoj hokejovej mládeže, asi by som aj prispel. Ale toto? Toto je prvá hlúposť roka, s ktorou som sa hneď druhý deň v roku stretol. Cez to všetko prajem piešťanskému hokeju veľa úspechov v novom roku.“

Poznámka redakcie: Poplatky za verejné korčuľovanie sú príjmom nájomcu zimného štadióna, spoločnosti Športový hokejový klub 37 Piešťany s.r.o.

-red-

Continue Reading

Názory

Názor čitateľa: Ako sa (ne)triedi odpad v Piešťanoch

Published

on

By

Posledné roky je trendom na Slovensku, ale aj vo svete triedenie odpadu. Tomuto trendu som samozrejme naklonený a vítam ho, nakoľko sa sám považujem za človeka, ktorý sa snaží nakladať s odpadom, čo najrozumnejšie a najšetrnejšie k našej planéte. Som totiž zástanca názoru, že každý človek má začať sám od seba, ak chce niekoho poučovať.

Tento trend pozorujem už nejaký čas aj v Piešťanoch. Veď aj štatistiky a plné kontajnery na triedený odpad svedčia o tom, že sa Piešťanci zlepšujú v triedení odpadu. V tento a ešte lepší trend som dúfal po zvolení aktuálneho primátora, nakoľko sám pracoval v tejto oblasti a mal túto agendu aj v predvolebnej kampani. Dokonca otvorenie nového zberného dvora vo mne vyvolalo pozitívny pocit z toho, že s novým primátorom prichádza aj nová odpadová politika. Bohužiaľ som sa asi zmýlil.

Mal som totiž tú česť navštíviť zberný dvor, keď som tam bol niečo vyhodiť. No a tu sa mi naskytol dosť zaujímavý pohľad. Do veľkého kontajnera s nápisom drobný stavebný odpad Služby mesta Piešťany vyhodili celý obsah vozidla, ktoré zberá odpad napríklad z pešej zóny, parku či chodníkov. Aby som uviedol môj šok na pravú mieru. V týchto odpadkových košoch, ktoré sa nachádzajú na pešej zóne alebo chodníkoch v meste sú rôzne nádoby. Konkrétne rozdelené, aby okoloidúci aspoň trocha odpad zatriedili.

Takže napríklad, ak máte plastovú fľašu dáte ju prirodzene do nádoby s označením plasty atď. Vozidlo zo Služieb mesta Piešťany zastaví a všetok tento natriedený odpad pracovník nahádže do tohto vozidla. Následne príde do zberného dvora a celý jeho obsah končí v kontajneri s názvom drobný stavebný odpad. Samozrejme mi nedalo a vyhotovil som si fotografie. Využil som portál odkazprestarostu.sk, kde som sa pýtal vedenia mesta, či o tom vôbec vedia. Do dnešného dňa som sa nedozvedel odpoveď.

Moja otázka je teda nasledovná: Načo? Načo toto divadielko o triedení odpadu, keď to neriešia ani Služby mesta Piešťany a zároveň aj zberný dvor. Vedenie mesta buď o tom ani nevie alebo vie a toleruje to. V oboch prípadoch je to smutné konštatovanie. Od bežného človeka sa očakáva, že bude ohľaduplný k životnému prostrediu a niektoré inštitúcie sa na tom asi iba smejú. Ja som sa v tej chvíli cítil jemne povedané ako blbec. Samozrejme dúfam, že tento článok ľudí neodradí triediť odpad, ale naopak donúti konať vedenie mesta k činom na nápravu tohto konania. Hlavne, keď je pán primátor  zástanca životného prostredia a triedenia odpadu.

-km-

Continue Reading

Reklama

Populárne články