Svoje poslanie – poskytovať žiakom základné umelecké vedomosti plní škola presne 70 rokov. Otvorili ju 14. marca 1944. Podľa dobových záznamov sa jej slávnostné otvorenie odohralo vo veľkej sieni hotela Royal.

MP 03-14-14 107407

Toto významné výročie si Základná umelecká škola pripomenula výstavou absolventov a galakoncertom, ktorý sa uskutočnil v piatok v Dome umenia. Pri tejto príležitosti ocenil primátor Remo Cicutto niektorých pedagógov, medzi nimi aj Oľgu Osvaldíkovú. „Škole prajem, aby sa jej aj naďalej tak darilo, a aby učitelia a žiaci odtiaľ odchádzali s rovnakým pocitom ako ja,“ povedala legendárna učiteľka tanca, ktorá tento rok oslávi 99 rokov. „Teším sa na program, ktorý budem kritizovať, ale v dobrom! Preto všetkým prajem hlavne šťastie, pretože nervy pracujú a práve to šťastie je potrebné k dobrému výkonu,“ dodala na základe vlastných skúseností dodnes vitálna tanečníčka.

Následný galaprogram bol prehliadkou najlepších žiakov a absolventov Základnej umeleckej školy. Predstavili sa hudobníci, tanečníci a speváci všetkých vekových kategórií. Na podujatie lákala pred Domom umenia dychovka.

Škola vznikla na podnet predstaviteľov obce, ktorí sa už dlhšie zaoberali myšlienkou založiť inštitúciu tohto druhu. Takáto potreba vzišla z nedostatku hudobnej výchovy a v nejednotnom hudobnom vzdelávaní mládeže u súkromných učiteľov. Základná umelecká škola odvtedy plní svoje poslanie nepretržite už 70 rokov.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1wd0FR7pjBQ[/youtube]

MP 03-14-14 107391

MP 03-14-14 107414

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972