Najmladší piešťanský folklórny súbor Žito 24. marca oslávil piate výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa na Hotelovej akadémii, kde súbor sídli, konal slávnostný program a zábava.

Pre približne 230 hostí pripravili členovia súboru galaprogram, v ktorom predviedli choreografie, ktoré vznikli počas celého fungovania súboru z rôznych regiónov – z nášho, ale aj z Myjavy, Važca, Polomky, Šumiaca, Tekova a Východnej. Hlavnou myšlienkou večera bolo poďakovanie veľkému množstvu ľudí, bez ktorých by súbor nemohol fungovať tak, ako ho poznáte.

Tance sa striedali s hovoreným slovom, videoprojekciou a premietaním fotiek, aby boli zobrazené všetky aktivity, ktorým sa súbor venuje. Sú to kalendárne zvyky, ale napr. aj varenie regionálnych špecialít. Okrem členov FS Žito boli súčasťou programu a zábavy aj Krajnanská muzika, ĽH Máj, ĽH Petra Obucha a ĽH Karpaty.

Po programe si všetci vychutnali skvelé pohostenie, ktoré bolo pripravené pod taktovkou Hotelovej akadémie. Piešťanský pivovar špeciálne pre tento deň pripravil limitovanú edíciu piva ŽiWell Žito. Muzikanti, tanečníci a aj hostia sa spoločne bavili až do skorých ranných hodín.

„Žijeme pre Žito už 5 rokov. Bez Vás by to však nešlo. Sme veľmi radi, že máme tak široké spektrum priaznivcov a že sme mali možnosť tieto narodeniny spoločne osláviť,“ odkazujú členovia súboru.

Text: FS Žito (EB)  Foto: Tomáš Záhumenský

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972