Piešťanci majú unikátnu možnosť pozrieť si jedinú stredovekú pamiatku vo svojom meste zblízka. V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva bude verejnosti prístupný Starý kláštor.

stary klastor

Málo známa zrúcanina skrýva množstvo záhad. Ľudia vraj toto miesto kedysi navštevovali kvôli zázračným účinkom liečivej vody v tunajšej studni a povesti hovoria aj o zjavení, vďaka čomu sem ešte v 19. storočí prichádzali pútnici.

Napriek archeologickému výskumu skrýva toto miesto veľa tajomstiev. Odborníci majú zatiaľ dôkazy o existencii kostola, názov Starý kláštor sa zachoval len vďaka ústnemu podaniu. Mohol patriť templárom alebo johanitom. Kostol slúžil ešte v 18. storočí a zničila ho až veľká povodeň v roku 1813. Miesto legendárnej Dievčenskej studne, ktorá mala mať zázračné účinky, je dodnes neznáme.

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva bude sprístupnenie stredovekej pamiatky spojené s premietaním filmu a fotografií z archeologických výskumov. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra o 17.30 h na Detvianskej ulici č. 9.

(mp)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972