Jeden z najpopulárnejších českých pesničkárov príde budúci týždeň do Piešťan – Xindl X a jeho hity Anděl, Dysgrafik, Láska v housce, Štědrý večer nastal, Barbína či V blbým věku patria už niekoľko rokov k najhranejším  pesničkám v českých rádiách.

V piešťanskom Kursalone odohrá akustický koncert vo štvrtok 8. januára o 20,00 h spolu s gitaristom Lukášom Bundilom v rámci slovenského turné k svojmu tohtoročnému CD Čecháček Made.  Pôvodne dohodnutý koncert 27. novembra museli organizátori presunúť kvôli spevákovej chorobe. Lístky stoja 5 eur v predpredaji a 8 eur v deň koncertu. Môžete si ich kúpiť denne od 10,00 do 21,00 h v Kursalone na bare.

Xindl X (vlastným menom Ondřej Ládek, nar. 16.8. 1979) je český pesničkár a scenárista. Upozornil na seba v roku 2007 víťazstvom v súťaži Česko hledá písničku, ďalej  výhrou v pesničkárskej kategórii na Záhradě 2008 a získáním autorskej Porty 2008. V tom istom roku natočil s producentom Jiřím Maškom debutové album Návod ke čtení manuálu, za ktoré získal zlatú platňu a 3 nominácie na cenu Českej hudobnej akadémie Anděl . Videoklip k skladbe Anděl z tohto albumu sa stal najsledovanějším českým videom na Youtube s viac než 7 miliónov videní. Len nedávno nahral aj satirické video na margo vystúpenia prezidenta Miloša Zemana v rádiu, v ktorom niekoľkokrát zaznel vulgárny výraz.  „Vypípněte toho staříka, a to radši úplně,“ spieva Xindl.

Xindl X

(inf)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972