Woluux a The Void DJs v klube Žiwell

19. apríla 2013 Off Od PNky.sk

V sobotu 20. apríla sa v klube Žiwell predstaví Liam Whybrow, bývalý bubeník britskej skupiny Sister Gracie, so svojím novým live projektom Woluux a slovenskí The Void DJs.

892062_325493397553791_848124624_oLiam Whybrow je Angličan žijúci na Slovnesku. Vo svojej tvorbe spája prvky hip hopu, jazzu, funku, reggae a glitchu, ktoré spolu vytvárajú energické a chytľavé melódie. Podľa vlastných slov sa snaží vytvoriť na slovenskej scéne kombináciu, ktorú tu doteraz nepočul. „Kluby sú plné „robotickej“ dubstep hudby a ja som chcel hrať niečo viac melodické tak, aby ľudia chceli ísť na parket a tancovať. Každý si raz za čas rád vypočuje funk a keď sa k tomu pridá pár pív, je to ešte lepšie. Použil som určité zvuky a kompozičné techniky tak, aby sa funk stal vhodnejšou hudbou pre kluby. Nepovažujem sa za DJa, chcem ukázať viac ako DJ set. Raz možno zapojím živú basgitaru, keyboard a samozrejme saxofón, aby si ľudia užili atmosféru čo najlepšie,“ hovori o sebe L. Whybrow. Jeho tvorbu si môžete vypočuť tu.

The Void DJs je začínajúce duo milovníkov elektronickej hudby. Okrem účasti na rôznych hudobných podujatiach organizujú skoro každý mesiac elektronickú akciu s názvom Intervention vo svojom domovskom meste, ktorým je Prievidza. Návštevníci Intervention sa môžu vždy tešiť na veľa štýlov, od pomalších beatov až po hard electro. V ich DJ setoch prevládajú producenti anglickej a svetovej bass scény, ale aj house a iná elektronika, ktorá rozhýbe každého.

Autor: PR