Kultúra

Vojto Haring ponúka oslobodzujúci smiech aj vážne zamyslenie

By 3. októbra 2012No Comments

Presne také sú podľa Zory Petrášovej karikatúry známeho piešťanského psychológa. Kurátorka však na výstavu pri príležitosti jeho životného jubilea vybrala aj menej známe výtvarné diela.

[singlepic id=35746 w=520 h=340 float=center]

V galérii Fontána sú do 21. októbra vystavené aj figurálne kompozície, portréty blízkych a zátišia. Karikatúra je však dominantou všestranne talentovaného Vojta Haringa.

„Jeho postava šuhajka s výrazným gestom ruky, so sprievodným slovom aj bez neho, pohotovo reaguje na impulzy a inšpirujúce podnety doby. Taká je jeho karikatúra. Vydáva ostré svedectvo o našej etape dejín. Prináša raz oslobodzujúci smiech inokedy vážne zamyslenie nad beznádejou perspektívnych ašpirácií našej civilizácie,“ povedala o jeho tvorbe kurátorka Zora Petrášová. Dodala, že autor vyskúšal vo voľnej komornej tvorbe rôzne techniky, najviac mu však sedí olejomaľba.

Počas vernisáže predviedol Vojto Haring aj svoj spisovateľský a básnický talent. Prítomným predstavil zbierku svojich Psychologických esejí, ktoré doteraz publikoval v rôznych odborných časopisoch. Knihu uviedli do života spolu s primátorom Remom Cicuttom tým, že do nej vložili listy vavrínu.

Pozrite sa ako Vojta Haringa vníma jeho priateľ, karikaturista Vladimír Pavlík:

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=S2aan44N_ew[/youtube]

[nggallery id=1948]

Text, foto a video: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972